Операцію «Багратіон» відтворили в Нововоронцовці 

         71-ша річниця Перемоги над нацизмом у другій Світовій війні цьогоріч ознаменувалася, не лише урочистим мітингом та театралізованим концертом за участю аматорів сцени. 9 травня увага жителів та гостей Нововоронцовки була прикута до організованої військово-історичним клубом «Правий Берег» реконструкції бою часів Другої світової війни «Операція «Багратіон». Білорусія, 1944 рік».

             Вистава проходила в селищному парку відпочинку на березі затоки Каховського водосховища. Учасники дійства –  реконструктори та дослідники Другої Світової війни з Херсону, Запоріжжя, Дніпропетровська, Києва, Одеси, Дніпродзержинська, Новомосковська, Кривого Рогу, Орджонікідзе, Мелітополя та інших населених пунктів України.
                 Під час реконструкції головне відтворити події майже так само, як і на війні. Тож усі вояки були вдягнені у форму часів Другої світової, у кожного - оригінальна зброя, лише набої холості, навіть техніка відповідна - німецькі мотоцикли BMW R-35 та BMW R-71. Але бігти, зігнувшись у три погибелі, вгору, перестрибувати через рови, пролазити через хащі так само важко як і в 44-му.  Тому і радість у  вояків, які за  якісь понад півгодини  зуміли перевтілитись у справжніх визволителів Білорусі, непідробна.   А у глядачів – купа емоцій від побаченого.
             За словами самих організаторів заходу, всі образи відтворені з максимальною точністю, особлива увага приділялась дрібним деталям. З цією метою вивчались фотографії тих часів, офіційні документи, спогади та розповіді очевидців ветеранів учасників.

Анна Сташевська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter