Діти повинні жити у світі краси,
гри, казки, музики, малюнка,
фантазії, творчості.
                   В. Сухомлинський

У рамках місячника «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100 – річчя від дня народження В. О. Сухомлинського ) 20 жовтня у Нововоронцовській ЗОШ №1 відбулося ток –шоу «Велике прання з Василем Сухомлинським», яке підготували завідувач шкільної бібліотеки В. М. Топчій і вчитель української мови та літератури Л. М. Козир. На заході були поважні гості. Серед них Саланська Валентина Іванівна – екс-директор Районної центральної бібліотеки, керівник любительського об’єднання «Осіннє золото», переможець конкурсу Всесвітнього книжкового форуму 2017 року у місті Львові. Валентина Іванівна пробує себе і у віршуванні. Її поезії друкуються в районній газеті «Вісті». Вона розповіла про значення книги у житті людини, прочитала поезію, присвячену улюбленій учительці, акцентувала увагу на участі у форумі. Показала свої фотографії із сучасними українськими письменниками і автографами літераторів. Презентувала роман В. Шкляра «Троща», який побував у всіх куточках АТО.

Наступна гостя Глєбова Лідія Фокіївна – вчитель – пенсіонер, поетеса, член об’єднання «Осіннє золото» і просто добра, чуйна жінка. Лідія Фокіївна акцентувала увагу на постаті Великого педагога. Підкреслила силу творчого здобутку класиків української літератури для сучасників. Познайомила із десятою патріотичною збірочкою поезій «Ми – українці» і зачитала вірш із неї. Присутні подякували поетесі за активну життєву позицію, за те, що відгукується на запрошення школи і навіть на пенсії продовжує допомагати виховувати молоде покоління.

У житті людини дуже часто виникає багато запитань, на які ми намагаємося отримати відповіді від батьків, вчителів, друзів, але не завжди можемо знайти розгадку. У таких випадках звертаємося до книги. Василь Сухомлинський рекомендував ретельно відбирати художні твори для читання, створювати власні бібліотеки, бо «це один із найголовніших показників духовної культури». Недаремно у народі говорять, що хто багато читає, той багато знає і вміє. Такі люди цікаві та потрібні суспільству.

Творча особистість - майбутнє нації. Українському народу бути, тому що обдарованих дітей багато і у нашій школі також. Крім вчителів, таких дітей підтримує і завідувач бібліотекою В. М. Топчій. Вона опікується конкурсом «Кращий читач України». Серед найактивніших учнів є Калька Наталя - переможець 2015, 2016 років, учасник конкурсу «Поетичний вернісаж». Талановита людина - талановита у всьому. Наталя добре вчиться, займається науковою роботою у МАН, бере участь у художній самодіяльності, закінчила музичну школу. Вона продемонструвала гру на бандурі. Присутні були захоплені її віртуозним виконанням.
Таня Мельничук, учениця 6- А класу показала, які модні штучки роблять її ручки та виконала пісню про школу.

Наймолодшим учасником нашої програми стала п’ятикласниця – Іринка Колбіна. Великий педагог Василь Сухомлинський був упевнений, що «Батьківщина відкривається перед нами і в квітучих садах, і в зелених луках, і в пташиній зграї, що летить у блакитному небі. Але найголовніше, найяскравіше, що на все життя западає в серце патріота і що втілює в собі Батьківщину, – це люди». На запитання ведучих: «Якою є для тебе Батьківщина?» Іринка відповіла віршем про Україну із власної першої збірки, бо була учасницею конкурсу «Поетичний вернісаж». Одним із її хобі є танці. Зібрання мало насолоду милуватися витонченими рухами юної танцівниці.

Творчий букет особистостей мала доповнити і учениця 9-Б класу, активістка, переможець конкурсу «Найкращий читач 2016 року», спортсменка Нонна Гусєва. На жаль, на зустрічі її не було, бо захищала честь району в місті Каховка на змаганнях з легкої атлетики.

Підсумовуючи, ведучі нагадали легенду про народження дитини і підкреслили, що кожна людина – індивідуальність, особистість, що її звеличує праця, ініціатива, творчий запал, національна свідомість. Справжній патріотизм – це вимога нашого часу. Дерзай, твори, не зупиняйся. Пам’ятайте про це.

В. М. Топчій, завідувач бібліотекою Нововоронцовської ЗОШ №1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter