Шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про міста країни, в якій ви живете. Це — спілкування з однокласниками і друзями у невимушеній обстановці, коли є можливість проявити самостійність далеко від дому, батьків, подивитися, як живуть люди в інших містах і куточках Землі. Шкільні екскурсії — це ті події, які пізніше згадуються все життя.

Цікавою і змістовною була поїздка наших учнів до славетного українського міста Львів. Потяг «Запоріжжя - Львів» доставив нас до міста галицької кави, левів та неймовірної архітектурно-історичної краси. Після поселення у хостелі, відправилися на екскурсію, яку провели нам студенти Львівського національного університету ім. І. Франка: випускник нашої школи Білоненко Влад (ІІІ курс, факультет « Політологія») та Легкобит Любов (ІV курс, « Культорологія»). Вони нас супроводжували всі дні, за що ми їм дуже вдячні.

Під час екскурсії нас вразила краса та неповторність архітектури, європейська культура, буяння осінніх квітів, доброзичливість людей. Учні із захопленням проходили вулицями старого міста, відвідали історичні місця Львова. На думку дітей, Львів — це місто, у яке не можна не закохатися з першого погляду. Ввечері нас чекав національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, де ми їз задоволенням подивились ліричну комедію «Ромео і Джульєтта в кінці листопада».

Зранку наступного дня ми відправились на електропотязі в Мукачево - надзвичайно цікаве, колоритне містечко, яке розкинулось у самому центрі мальовничого Закарпаття. Тут, на старій 68-метровій горі, яка колись була вулканом, височіє дивовижна фортеця. Держави, імперії, повстання, інтриги та чвари, штурми і облоги – це історія замку Паланок. Велична і неприступна фортеця, яка назавжди залишиться однією з найкрасивіших історико-архітектурних пам`яток Закарпаття. Дерев`яний замок, зведений не пізніше IX століття, з часом укріпиться каменем, а згодом і повністю стане кам`яним. То буде вже кінець XІV століття. Час, пов’язаний з іменем князя Федора Корятовича. Його пам’ятник сьогодні можна побачити на подвір`ї замку (а потримавшись за вказівний палець, який виблискує вже відшліфованою бронзою – загадати бажання). Саме цей князь удостоївся честі стати вічним охоронцем замку Паланок. Адже він звів перше повністю кам`яне укріплення.

Після екскурсії у замку, ми своїм ходом пішли у центр . Міська ратуша – окраса площі Миру (зараз Кирила та Мефодія) і цілого міста. Горішню вежу модерної будівлі увінчують куранти. Колись вони були визнані одним із найкращих європейських міських годинників ХХ століття. Ввечері повернулись у Львів, до пізньої ночі згадували весь день, проведений у Мукачево, ділились враженнями, весело сміялись над пригодами.

Третій день нас зустрів дощем. Але хмари швидко розійшлись і сонечко нам посміхалось цілий день. Цікавою була екскурсія до Музею-Арсеналу — експозиційного відділу Львівського історичного музею — визначної пам’ятки архітектури XVI століття. В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

Місто Львів є архітектурною пам’яткою, яка вражає своєю величчю, красою, високою культурою. А храми Львова вважаються невід’ємною його частиною. Собор Святого Юра – головний греко-католицький храм Львова, багатовікова резиденція архієпископів та патріархів. Собор є пам’яткою пізнього українського барокко і входить в архітектурний ансамбль на Святоюрській горі. Домініканський собор— один з кращих представників бароккової архітектури. Велична споруда з цікавим минулим зачаровує своєю сурово-містичною красою та оригінальним скульптурним оздобленням. Над головним входом видніє напис латинню «SOLI DEO HONOR ET GLORIA», що значить «Єдиному Богу честь і слава» – візитка ордену домініканців, які називали себе «Божими псами». Церква св. Андрія – центральна будівля комплексу Бернардинів до якого крім костелу входили також монастир, дзвіниця, криниця-ротонда, колона св. Яна з Дуклі, вежа та оборонні споруди. Церква святих Ольги і Єлизавети – є яскравим представником львівської неготичної архітектури. Костел названо на честь дружини австро-угорського цісаря Франца-Йосифа – імператриці Єлизавети Баварської (Габсбурґ). Споруда вважається найвищою у Львові, її висота становить 88 м. Є оглядовий майданчик, на який ми піднімались по винтових сходах. І це не весь перелік соборів, де ми побували. Піднімались ми і на львівську ратушу — адміністративний будинок у центральній частині Львова, на площі Ринок. Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Її вежа належить до найпомітніших акцентів панорами Львова, є візуальним символом міста. Але і це ще не всі будівлі, на які ми піднімалися. «Дім Легенд» з дуже цікавим дизайном. Біля входу Вас завжди чекає сажотрус, що розповідає захоплюючі байки і казки про Львів. На самому даху камяниці - найвищий пам'ятник у Львові - пам'ятник сажотрусові. Ну а найсмачнішою подією стало відвідування шоколадної майстерні. Крамниця зустрічає розмаїттям шоколадних виробів та цукерок ручної роботи, а шоколадна кав’ярня манить ароматом запашної кави та смаком справжнього шоколаду. Вечір цього дня приголомшив всіх! Нас запросили на генеральну репетицію вистави «Одержима» (за за п'єсою Лесі Українки) українського драматичного театру “Ми” – заснованого в 1985 році. режисером Валерієм Собецьким. Актором театру є наш випускник Влад Білоненко. Ми бажаємо йому успіхів у акторській майстерності.

Усі ці дні ми жили у центрі міста – у просторому, світлому хостелі «Європа». Поряд, в неймовірній кількості, дрібні крамниці, майстерні, кав’ярні. Всі вони так і манять зайти та насолодитися їхньою атмосферою.

Учнівський та педагогічний колектив навчального закладу щиро дякує директору ТОВ «Агросвіт» Канєвському Олександру Михайловичу за безкоштовне надання транспорту для підвезення дітей до залізничної станції. Сподіваємося, що гарною традиція відвідувати дивовижні міста України учнями Хрещенівської школи буде продовжена!

Наталя Топчій, вчитель музики та художньої культури Хрещенівської ЗОШ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter