Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі у світлі далеких зірок!
Це дивляться з темних небес
Загиблі поети й герої –
Всі ті, що поклали життя за майбутнє твоє.

Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну - власне життя.

21 листопада в Гаврилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася урочиста лінійка «Україна – країна нескорених», яку підготували Безкоровайна Надія Михайлівна разом зі своїми п’ятикласниками та вчитель історії Мінько Євгенія Василівна. Вчителі та учні говорили про те, що наша Батьківщина ще зовсім молода, але вона вже багато чого пережила, побачила і голосно заявила про себе на ввесь світ, що наша країна переживає важкий час і їй зараз, як ніколи, потрібно бути єдиною та згуртованою.

На свято були запрошені колишні випускники нашої школи, учасники АТО – Кот Олександр Вікторович, Грицик Микола Миколайович та Різак Анатолій Миколайович. Вони завітали до нас, щоб поговорити про те, що кожен з нас повинен в своєму серці любити, цінити та берегти свою Батьківщину, бути патріотом та громадянином своєї держави. Що більше буде зроблено для цього сьогодні, то краще житимемо завтра, і з гідністю називатимемося українцями.

Проводячи заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи, ми намагаємось пробудити в дітей чуйність, милосердя, вміння співчувати, а головне усвідомити, що нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Наче казковий птах, вона піднімається, відроджується із попелу, виправляє гордо крила, стає міцнішою, сильнішою, кращою.

Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни. Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою.

І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

І.О. Грицик, педагог-організатор Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter