Програма «Доступні ліки» залишається у пріоритеті серед українців. За даними МОЗ, найчастіше програмою користуються пенсіонери або люди із серйозними захворюваннями. У теперішньому році програма пройде значну модернізацію, яка дозволить розширити асортимент безоплатних ліків та ввести електронний рецепт.

Передбачається, що з 1 квітня програма буде зарахована до Національної служби здоров’я. Тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів - НСЗУ.

Перехід на нову модель фінансування передбачає обов’язкове запровадження електронного рецепта. Отже, препарати, які входять до програми фінансування «Доступні ліки», почнуть відпускатися за номером рецепту, який система надсилатиме смс-повідомленням на мобільний телефон пацієнта.

Як зазначає в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, для повного впровадження нововведень потрібні значні кошти. Саме тому з Державного бюджету виділено 1 млрд грн: 250 млн на регіональну субвенцію і 750 млн - на забезпечення функціонування програми через НСЗУ.

Джерело: favoritekherson.co

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter