Про децентралізацію в 2018 році та плани на 2019 повідомили у Центрі місцевого самоврядування Херсонської області. Про це йдеться на сторінці Центру у Фейсбук.

«За станом на кінець 2018 року на Херсонщині створено 30 об'єднаних територіальних громад, з яких в двох - Милівській та Шляхівській ОТГ Бериславського району у зв'язку з введенням воєнного стану так і не проведені перші вибори. Є надія що хоча б наприкінці березня вони все ж таки відбудуться, шлях до ОТГ в цих громадах був досить нелегкий.

Створено першу громаду на базі міста обласного значення Нова Каховка, яке приєднало Дніпрянську селищну раду і в перспективі, скоріш за все приєднає Райську селищну раду. Дуже хочеться вірити, що цей досвід перший, але не останній і в 2019 році Каховська та Херсонська міські ради замисляться над створенням ОТГ.

Маємо декілька невирішених питань з минулого року. До цього часу не затверджено Перспективний план формування територій громад Херсонської області зі 100% територій, що дивно для Херсонщини, адже саме з плануванням об'єднання з 2015 року все було добре. Не підтримано об'єднання ще однієї громади на базі міста обласного значення - Голої Пристані, яке приєднує Старозбур'ївську сільську раду Голопристанського району. Вже майже два роки не призначено перші вибори у м.Таврійську, яке бореться за своє право створити єдину громаду з Кам'янською сільською радою Каховського району.

7 районів Херсонської області досі залишаються без жодної ОТГ - Генічеський, Новотроїцький, Нововоронцовський, Верхньорогачицький, Нижньосірогозький, Скадовський, Великолепетиський. Є "точки активності" в кількох сільських радах цих районів - Новомиколаївська та Лазурненська селищна Скадовського району, Громівська та Чкалівська Новотроїцького району, Вербівська Нижньосірогозького району, Малолепетиська Великолепетиського району, Нововоронцовська селищна у Нововоронцовському району.

Звісно, було б несправедливо не сказати нічого про вже створені та діючі наші ОТГ та їх досягнення. Інфраструктурна субвенція використана на 98,1%, кращий показник від минулого року, тож поступово вчимося готувати заявки та використовувати кошти вірно. Більшість громад продовжують доводити до ладу заклади соціальної сфери та знаходяться у стані постійного пошуку кваліфікованих кадрів - і знаходять!», - йдеться в повідомленні.

Джерело: ksza.ks.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter