Розбудова незалежної прогресивної країни потребує чималих зусиль. І успішність справи залежить не лише від рішення законодавчих органів чи від допомоги із-за кордону. Успіх залежить виключно від ступіню залученості широкого загалу до втілення суспільно та соціально значущих проектів.

Робота будь-якого Благодійного Фонду не можлива без широкої допомоги волонтерів. Тому наш Фонд Ігоря Колихаєва, в першу чергу, хоче подякувати всім, хто не залишається осторонь і долучається до роботи. А протягом року завдань було виконано чимало. Тож про все по порядку…

«Розумна країна» починається зі школи

Запровадження Нової Української школи стало ще одним спонукальним мотивом для нашого Фонду. Адже Благодійний Фонд Ігоря Коилхаєва вже не перший рік втілює проект «Розумна країна». Основна мета цього проекту – сприяти становленню людей нового покоління, які мають бути професійними, патріотичними, етичними, турбуватися про суспільне благо і бути активними у громадському житті.

На глибоке переконання засновника Фонду Ігоря Колихаєва, гідну освіту мають отримувати всі діти.

Ми готові докласти до цього усіх можливих зусиль. Серед пріоритетів — комплектація сучасних комп’ютерних класів та шкільних бібліотек у місцевих навчальних закладах, а також підвищення рівня вивчення англійської мови. Для мотивації та відкриття особистості кожної дитини — проведення конкурсів малюнків та творів, численні виїзди та екскурсії для школярів.

Тож не дивно, що у відповідності до задач Фонду у Нововоронцовському районі у 2018 році було виконано ряд завдань, тісно пов’язаних з реалізацією проекту «Розумна країна». Для прикладу, у квітні 2018 році сприяли участі вчителів англійської мови Нововоронцовського, Високопільського та Великоолександрівського районів, які навчатимуть першокласників НУШ, в обласному тренінгу на базі Любимівської школи.

А вже у серпні під час конференції педагогічних працівників школам району були вручені меблі, ноутбуки, принтери, звукопідсилююча апаратура та холодильники. Також отримали подарунки 13 вчителів перших класів Нової Української школи та їх вихованці.

Наприкінці вересня у Нововоронцовській школі №1 була проведена ревізія та реконструкція установки доочитски питної вди «ОСМОС» на суму 200 тисяч гривень.

Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва долучився до проекту Нововоронцовського районного відділу освіти «Покровителі дитячих сердець». Метою проекту було вшанування значного внеску ветеранів педагогічної праці у виховання, навчання, формування особистості кількох десятків поколінь громадян нашої країни та привернути увагу до численних проблем літніх людей, які існують у сучасному суспільстві. Звісно ж наш Фонд не міг оминути своєю увагою таку прекрасну місію та став спонсором свята і подякував педагогам-пенсіонерам за довгорічне служіння святій справі виховання підростаючого покоління.

Та проект «Розумна країна» не обмежується лише допомогою у придбанні обладнання, проведенні ремонтів та вітання вчителів. Значну увагу у межах проекту приділяють і оздоровленню дітей. Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва допомагав створити незабутню святкову атмосферу для дітлахів та дорослих на відкриті літньої зміни у дитячому таборі ім. Івана Бережного у Новоалександрівці. Не менше радості і задоволення отримали діти і під час урочистого закриття зміни у цьому таборі.

В Осокорівці влаштували незабутнє свято для малечі «Прощавай, літо». Перед початком навчального року дітлахам варто було зарядитись позитивними емоціями, а їх було сповна: конкурси, сюрпризи, солодощі та розваги.

В останні дні вересня для вихованців дитячих садочків з нагоди Дня дошкілля провели фестиваль «Маленька країна дитинства» на базі дитячого оздоровчого табору ім. Івана Бережного. Крім солодких та яскравих сюрпризів для дітлахів, були і більш цінні подарунки для садочків району.

Та діяльність Благодійного Фонду Ігоря Колихаєва не обмежується лише одним проектом.

«Здорова нація – успішна країна»

Наш Фонд приділяє велику увагу підтримці спортсменів Херсонської області вцілому, та Нововоронцовського району зокрема. Протягом року Фонд виділяв значні кошти на проведення спортивних змагань.

Впродовж 2018 року Фонд надавав допомогу селищній дорослій футбольній команді Ентузіаст учаснику чемпіонату Херсонської області з футболу серед команд вищої ліги.
Ще на початку року відбулись спортивні змагання у Любимівській школі.

А вже у квітні відбувся Відкритий турнір Херсонської області з пауерліфтингу пам’яті заслуженого тренера України Плевако О.В. Метою заходу була популярізація пауерліфтингу серед молоді, визначення сильніших спортсменів та формування команди області для участі у всеукраїнських змаганнях. До речі, у вересні ці змагання пройшли у Коломиї Івано-Франкцівської області і Херсонщину представляло 4 спортсмени.

Протягом року проходили і не такі масштабні, але від того не менш значущі, спортивні заходи: Крос Миру у Любимівці, районні змагання дошкільнят «Веселі старти-2018», участь районної команди з пауерліфтингу у Відкритому турнірі зі станової тяги ім. О.І.Кравченка м.Дніпро.
Крім того Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва надавав протягом року матеріальну допомогу дитячій футбольній команді «Продексім ДЮСШ» та спортивному клубу «Геркулес», а для Дудчанської школи придбали м’ячі.

«Затишна країна»

Проект «Затишна країна» спрямований на розвиток інфраструктури міст та сіл. Особливу увагу Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва приділяє поліпшенню умов життя мешканців сіл Нововоронцовського району. Завдяки Фонду було придбано комп’ютер та принтер для Золотобалківської лікарської амбулаторії, взяли участь у реконструкції адмінбудівлі Нововоронцовської ЦРЛ під житло для молодих спеціалістів придбавши душову кабінку, а в селі Дудчани відремонтували водяний насос.

В Новоолександрівській школі завдяки допомозі Благодійного фонду встановили багатофункціональний спортивний тренажер, дитячий лабіринт. Для шкільного медичного кабінету придбали холодильник, а для садочку – твердопаливний котел.

В усіх районах Херсонщини, де активно працює Фонд, була проведена величезна волонтерська робота – зібрано підписи на підтримку проекту з оновлення адресних вказівників в усіх селах та селищах. Необхідність в оновлених вказівниках на будинках назріла вже давно.

По-перше, значно змінюється враження від зовнішнього вигляду села, або міста.

По-друге, це привчає всіх мешканців – від найменших до найстарших – з більшою увагою та теплом ставитись до рідних домівок, до рідного краю. Ну і ще один важливий момент. Із зміною назв вулиць під час процесу декомунізації, на жаль, таблички залишились багато де старими. Тож, переоцінити цей захід важко. Значну частину їх вже виготовили та встановили – зокрема в Нововоронцовському районі встановили майже 5699 адресних вказівників, покрили майже весь район. До речі, роботи ще повністю не завершені. Тому не варто турбуватись: до кінця 2019 року нові адресні вказівники з’являться на всіх будинках тих, хто погодився на їх встановлення.

«Поряд»

Та найбільшу увагу Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва приділяє соціальній допомозі. Протягом року завдяки зусилям Фонду для малозабезпечених жителів сіл району купували паливні брикети, надавали допомогу на лікування (більше 20 осіб), організовували поїздки жителів Нововоронцовки, Любимівки, Дудчан, Золотої Балки та Михайлівки на свято до «Кам’янської Січі», організовували свята та поздоровлення для ветеранів з нагоди Дня Перемоги, Дня людей похилого віку. Надано благодійну допомогу на оформлення та видання книги «30 років творчої діяльності Нововоронцовської районної організації ветеранів».

З нагоди Дня Матері та Міжнародного Дня сім’ї влаштували велике родине свято «Майбутнє України – щасливі родини» для прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу.

Протягом року для дітей району з малозабезпечених родин влаштовували поїздки до розважального центру у Любимівці.

Крім того Фонд взяв участь у проведенні районного семінару «Забезпечення прав жінок та основні принципи догляду за дитиною» та проведенні районного тренінгу «Який внесок кожен може зробити в розвиток місцевої громади».

А вже про проведення яскравих свят і говорити поготів. Стільки радості та добра, скільки отримали діти та дорослі під час святкових заходів з нагоди професійних свят, днів сіл – годі й висловити словами. Благодійний Фонд подарував незабутнє свято мешканцям районного центру «Нововоронцовка моя – ти селище щасття й добра». У 2018 році вона відзначала свій 223 День народження.

Яскраве дійство просто неба тривало до пізньої ночі. Добрий настрій, запальні танці, веселі пісні, море позитиву, радості та гомінкого дитячого сміху – саме так відзначили жителі Новоронцовки. Майже вся селищна громада надвечір зібралась на місцевому стадіоні, де встановили сучасну велику сцену на якій Благодійний фонд Ігоря Колихаєва разом з ТОВ «Таврія Груп» влаштували грандіозний концерт. Таке свято проводиться у селищі не вперше, і кожного разу дійство стає все більш масовим і масштабним, відзначають місцеві.

Організатори подбали про розваги для кожного. Поруч зі сценою облаштували дитяче містечко. Каруселі, батути, гірки, солодка вата – цього дня було всього вдосталь і безкоштовно.

За останні два роки в населеному пункті відбулися значні та знакові зміни і святкування. Голова Нововоронцовської селищної ради Володимир Марчук відзначає, що розбудовувати інфраструктуру та втілювати соціальні і культурні проекти вдається завдяки підтримці депутата Херсонської обласної ради Ігоря Колихаєва. Чудовий настрій та спогади на весь наступний рік нововоронцовцям подарував генеральний спонсор свята – його Благодійний фонд.

Традиційно в цей день вітали подарунками нових жителів села, особливу шану та повагу виказали старожилам, які більшу частину свого життя пов’язали зі своєю малою батьківщиною.

Завершилася культурна програма яскравим салютом та захопленою реакцією вдячної публіки. Залишається лише побажати нововоронцовській громаді успіхів у реалізації задуманих планів і проектів.

І трохи про плани (замість післяслова)

В кінці 2018 року за результатами II обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області був обраний проект для Новвворонцовського району. Він був розроблений за допомогою працівників Фонду. Одним з основних партнерів у співфінансуванні також виступив Благодійний Фонд Ігоря Колихаєва.

Мова йде про будівництво спортивноігрового майданчику в селі Михайлівка Нововоронцовського району Херсонської області.

Цей проект буде реалізований в новому 2019 році. Рівень фінансової підтримки, який надходитиме від Фонду І. Колхаєва є однією з ключових умов у реалізації проекту. За конкурсними вимогами співфінансування має відбуватись з обласного та місцевих бюджетів, але лише у разі надходження траншів від приватного сектору економіки, або благодійних організацій, тобто від партнерів.

Ми і надалі готові допомагати людям. Адже нам тут жити!

    

  

Представник Благодійного фонду Ігоря Колихаєва у Нововоронцовському району Оксана ГАЛІНСЬКА

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter