«Життя прожити – не поле перейти». У цій народній мудрості закладений дійсно філософський зміст. Житель нашої Новоолександрівки, ветеран війни і праці, Дмитро Прокопович Мироєвський з честю і гордістю 80 років іде своїм життєвим полем. І дай Бог, щоб цей шлях був ще досить довгим. Глибоко переконаний, що нашій сучасній молоді не треба далеко шукати прикладів для наслідування. Адже така людина живе поряд у нашому селі, районі. Людина - герой нашого часу.

Мироєвський Д.П. народився 10 серпня 1938 року в степовій Миролюбівці. У сім’ї було 11 дітей, тому говорити про якусь розкіш із ранного дитинства не варто.

Жорстока війна навіки забрала батька, рано пішла з життя мама. Потім трагічний випадок зробив маленького Дмитра на все життя інвалідом, він утратив око.

Війна нагадала про своє жорстоке буття. У такий тяжкий життєвий момент Дмитро Прокопович не зламався, витримав випробування долі, практично самостійно вибудував своє майбутнє. Успішно закінчив школу, технікум, інститут, отримав диплом інженера. Уся його трудова біографія пов’язана з технікою, механізацією, транспортом. Жителі старшого покоління Нововоронцовки, Нововоскресенівки, Гаврилівки добре пам’ятають Мироєвського Д.П. як відповідального, дисциплінованого, трудолюбивого, справжнього керівника. Тривалий час він працював в утворених після ліквідації МТС відділеннях «Сільгосптехніки». Ця робота була пов’язана з постійними відрядженнями, «вибиванням» нової техніки для господарств району, пошуком запчастин.

Уже більше 40 років Дмитро Прокопович живе в Новоолександрівці. Будучи молодим керівником, Світличний Микола Гнатович запросив його на посаду головного інженера радгоспу «Придніпровський». Це були роки становлення господарства, його перехід на сучасні методи ведення виробництва, технічне переоснащення. У тому, що «Придніпровський» став лідером сільськогосподарського виробництва на Херсонщині, удосконалив умови праці, безумовно, є і заслуга Д.П. Мироєвського. Сам же Дмитро Прокопович безмежно гордиться званням «придніпровця». Він не залишає колектив, живе його проблемами, завжди в гущі подій.

У 1990 році жителі Новоолександрівки довірили Мироєвському Дмитру Прокоповичу посаду сільського голови, яку він обіймав протягом двох скликань. Це були непрості 90-ті роки. Але село не просто виживало, а розвивалося, змінювалося на краще. Саме тоді спільно з базовим господарством було розширено центральну вулицю, побудовано дитячий садок, практично у нове приміщення переведено сільську раду, відділення зв’язку та Ощадбанку. І це не всі об’єкти соціальної сфери-зроблено багато для жителів села, особливо в соціальній сфері. Я особисто протягом цих двох каденцій був заступником сільського голови з виконавчої роботи і добре пам’ятаю самовіддачу Дмитра Прокоповича, принциповість, бажання у будь - якій ситуації позитивно вирішити всі питання. Нормою було щоденне відвідування школи, дитсадка, будинку культури та інших організацій села.

Він був постійно серед людей, жив їхніми проблемами, допомагав їх вирішувати. І сьогодні з гордістю Ювіляр може йти вулицями Новоолександрівки, яка стала йому рідною домівкою. А в тому, що це одне з найкращих сіл на Херсонщині, частина життя і праці Мироєвського Д.П.

Добре знаючи Дмитра Прокоповича більше 40 років, скажу відверто – це легендарна людина. Про таких можна знімати серіали, писати книги. Сімейні цінності завжди були для нього одним з життєвих пріоритетів. Уже у зрілому віці разом з дружиною, Галиною Лук’янівною, яка, на жаль, минулого року пішла з життя, створили сім’ю, об’єднавши п’ятьох дітей. І ніхто ніколи не ділив їх на батькових і маминих, вони стали для них однаково рідними. Дмитро Прокопович безмежно гордиться 10 внуками та 11 правнуками, а для зятів та невістки він безмежний авторитет, лідер родини, який об’єднує її в радості і, на жаль, горі, яке не обминає і їхню родину. Знаю, як уболіває за свою старшу сестричку, єдину, хто залишився у нього з братів і сестер, її родину, всю численну рідню. Усе у нього під контролем. Усіх пам’ятає, привітає та пом’яне.
У своєму поважному віці Мироєвський Дмитро Прокопович продовжує жити інтересами громади, колективу, де працював, бере активну участь у роботі рад и ветеранів села. Жоден концерт художньої самодіяльності, усі сільські свята не обходяться без його виступів на сцені. Глядачі зустрічають його дотепні гуморески бурхливими оваціями. Особисто зазнавши багато горя з самого дитинства, Дмитро Прокопович усе життя намагається підтримати інших у важкі хвилини. За багато років майже не було випадку, щоб він не прийшов провести в останню дорогу односельців. Незалежно від віку, статі, роду занять. І не просто прийти, а допомогти організувати, взяти на себе частину відповідальності, сказати добре останнє слово. І в цьому його життєва позиція.

Він добрий, чуйний, милосердний, комунікабельний, вірний товариш, уважний до інших. З кожним привітається, поговорить, поцікавиться справами, підтримає словом. Він патріот села, району, держави.

10 серпня Дмитру Прокоповичу Мироєвському виповнюється 80 років. Від імені новоолександрівців скажу дуже просто: «Нам хочеться, щоб ще довго ми бачили Дмитра Прокоповича на своєму двоколісному транспорті на вулицях села, виробничих ділянках, сільських святах, серед своїх земляків».

Дай Бог здоров’я Вам, шановний Ювіляре, і Вашій численній родині. Повірте, Ви варті пошани і поваги!

В.М. Береговий, директор Новоолександрівської ЗОШ - дитсадка

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter