Розділом 5 Сімейного кодексу України регламентуються взаємовідносини баби, діда, прабаби та прадіда між внуками та правнуками. Баба, дід, прабаба та прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками та правнуками та брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою та прадідом своїх прав щодо виховання внуків та правнуків. Якщо такі перешкоджання чиняться то вони мають право звернутися до суду з позовом про їх усунення.

Баба і дід мають право звернутися за захистом прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх та повнолітніх непрацездатних внуків до органу опіки та піклування або до суду без спеціальних на те повноважень.

Внуки та правнуки зобов’язані піклуватися про своїх бабу, діда, прабабу та прадіда, а повнолітні внуки, правнуки зобов’язані утримувати непрацездатних бабу, діда, прабабу та прадіда, які потребують матеріальної допомоги і якщо у них немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що повнолітні внуки, правнуки можуть надавати матеріальну допомогу. Також баба,дід зобов’язані утримувати своїх малолітніх, неповнолітніх внуків, якщо у них немає батька, матері або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання, за умови , що баба, дід можуть надавати матеріальну допомогу.

Л.О.Череватюк, начальник Нововоронцовського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter