15 лютого минуло 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років, більш ніж 15 тисяч молодих хлопців склали голови на чужій землі, з них понад 3000 українці. Вона своїм чорним крилом торкнулася і нашого краю.

Із нашого району пішло на війну 76 юнаків, а з села Любимівка 6. Афганська кампанія залишила невиліковну рану і у серцях тих, хто брав безпосередню участь у цій війні, і тих, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Напередодні 30-ї річниці виводу військ з Афганістану у Любимівському навчальному закладі проходили тематичні години пам’яті на тему: «Їх долі обпалені війною», Музейний урок « Пам’ять без кордонів», виставка літератури «Відлуння Афганської війни», виховний захід « Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих», спортивний турнір з волейболу, приурочені цій пам’ятній та скорботній даті.

Виховний захід «Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих» проходив спільно з сільським клубом(завідуюча сільським клубом Алієва О.М., художній керівник Білий В.О.) та за підтримки сільського голови Беззубка М. Д. Учні школи мали змогу ознайомились із історією втягнення радянських військ у війну в Афганістані, усвідомили ціну героїзму та самопожертви простих солдат, які з честю виконали свій військовий обов’язок. На виховний захід було запрошено учасників бойових дій в Афганістані: Бейка Р.І., Амеліна Л.Ф. та Щесняка С.П., які поділилися своїми спогадами, провели паралелі із сьогоднішніми подіями на Сході України. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих у Республіці Афганістан та наших односельців воїнів – афганців Ведмідя В.В. і Деркача В.К.

Гість заходу, протоієрей, настоятель місцевого храму, отець Тимофій Лендел говорив про те, що афганці завжди були і є прикладом мужності і відваги, зразком тих, для кого «обов’язок» - це не просто слово, а норма поведінки, суть життя. І ми склоняємося низько перед героїзмом та самопожертвою, яку вони проявляли під час виконання військового обов’язку. З вітальним словом до воїнів – афганців звернулася директор навчального закладу Лигун Г.В.:

«Вітаємо з цією пам’ятною датою вас, ветерани Афганської війни, що повернулися на рідну землю, вкриті бойовою славою, вітаємо ваших рідних і близьких, які, незважаючи ні на що, в свій час вірили, що ви, їхні сини, брати, кохані, знову переступите поріг батьківської оселі. Низький уклін вам, миротворці. Хай затишок, добро і шана оточують вас скрізь! Наснаги вам, щастя, радості, успіхів у праці на благо родини та рідної України!»

Після цього відбувся турнір з волейболу (організатор Ткаченко В.Г.) на який завітали спортсмени нашого району та з Високопільського с. Вознесенівка. На урочистій церемонії відкриття усіх учасників та гостей привітав учитель фізичної культури Любимівського ЗЗСО Ткаченко В.Г. Він побажав командам вдалих стартів та усіляких гараздів. Головний суддя – Крикун І.А. оголосив регламент змагань. У цьогорічному турнірі взяли участь чотири команди: із смт Нововоронцовка, с. Любимівка, с. Осокорівка та с. Вознесенівка Високопільського р – ну. Переможці і призери, та кращі гравці були нагороджені грамотами, а команди тортами.

Священною є пам’ять, героїзм, мужність воїнів – афганців при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя. Вони є взірцем для нинішніх захисників України в зоні АТО та для наших учнів. Бажаємо усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях міцного здоров’я, щастя й миру, родинного затишку, впевненості у завтрашньому дні, оптимізму та добробуту в родинах.

Людмила Литвин, заступник директора з виховної роботи

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter