Комунальне некомерційне підприємство «Нововоронцовський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Нововоронцовської районної Ради» повідомляє, що 18 січня 2019 року підприємство заключило угоду з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

З 01 березня 2019 року лікарі-педіатри, лікарі-терапевти та лікарі загальної практики сімейної медицини будуть надавати первинну медичну допомогу по заключеними з пацієнтами деклараціями. В практику роботи лікарів запроваджена програма ”Електронна медицина”, закуплені комп'ютери та встановлено 9 автоматизованих робочих місць для лікарів.

З 2 квітня 2018 року в рамках медичної реформи в Україні стартувала національна кампанія «Лікар для кожної сім'ї». Саме з цієї дати кожен пацієнт міг самостійно, на свій розсуд, незалежно від місця проживання та реєстрації обрати бажаного лікаря первинної ланки медичної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) у будь-якому закладі охорони здоров’я на території України згідно (ч.3 ст.9 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Станом на 20.02.2019 року по Нововоронцовському району уже підписано 10 тис. 534 медичних декларацій. Відтак, 50,3 % населення району вже обрали свого лікаря.

Наголошуємо, що загальноукраїнська кампанія з вибору сімейного лікаря продовжується, тому медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів для всіх пацієнтів залишаються безоплатні, так як до 01 липня 2019 року всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплату за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу.

Після 1 липня 2019 року держава не буде оплачувати роботу лікаря за обслуговування пацієнта, який не заключив декларацію. Однак, якщо людині потрібна невідкладна допомога, лікар надасть її незалежно від того, підписав пацієнт декларацію чи ні. Проте ані лікарняний лист, ані електронну картку чи електронний рецепт такий пацієнт не зможе отримати, так як у другому півріччі 2019 року буде запроваджена електронна система документообігу.

Планується також, що з 1 липня 2019 року Національна служба здоров’я після укладання відповідних договорів, почне фінансування спеціалізованої медицини по програмі «Безкоштовна діагностика». Для пацієнтів це означає, що можна буде проконсультуватись у вузькопрофільного спеціаліста, пройти декотрі діагностичні процедури, наприклад, ультразвукове обстеження, рентген, мамографію чи інші аналізи безкоштовно. За все це буде сплачувати Національна служба здоров’я.

Проте варто зазначити, що безкоштовними діагностичні обстеження будуть лише за направленням сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Якщо ж пацієнт сам собі призначив обстеження, то за це доведеться сплачувати. Тож не зволікайте з підписанням декларацій з обраним Вами лікарем.
Нагадаємо, що сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, терапевт – від 18 років і старше, педіатр – дітей від народження і до 18 років.

Запрошуємо всіх до КНП «Нововоронцовський РЦПМСД» та обрати лікаря для себе та своїх дітей. Допоможіть зробити це літнім родичам та сусідам.

Підписуючи з лікарем декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування Національна служба здоров’я України має направити у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

В. Мєлєнтьєва, в.о.директора КНП «Нововоронцовський РЦПМСД»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter