20 квітня вагомий ювілей прожитих років, своє 90-річчя, відзначатиме колишній, незмінний протягом 32 років, голова колгоспу "Дніпро" ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ КУНЕЦЬ.

І хоча вже більше десяти років Володимир Павлович мешкає в м. Херсоні, та ветеранська організація села не пориває зв’язків зі своїм ветераном війни і праці. Вітаємо зі святами, цікавимося самопочуттям, ділимось новинами...

Володимир Павлович 32 роки очолював господарство. Це великий трудовий шлях керівника, який був сповнений не тільки перемогами, а й невдачами, розчаруваннями. Та бажання бути господарем на своїй землі додавало сили і впевненості мудрому керівнику, наставнику.

Про його шлях як керівника, багаторічну працю, ми вже писали в ювілейному вітанні «Високоліття гідної людини» 2009 року. Гадаємо, що варто повторити надрукуванні рядки в нашій районці.

(матеріал з газети "Вісті" №16 від 17 квітня 2009):

"Коли вперше в 1959 році (а на той час йому було всього тридцять) михайляни обрали В.П. Кунця своїм головою, тоді вже зрозуміли, що більше міняти голову не будуть. Тут доречно сказати, що до Володимира Павловича голів міняли часто.

Дивлячись на свого молодого голову, на його відповідальне ставлення до всіх питань в колгоспі і в селі, захоплюючись його працелюбством, михайляни у своєму виборі не помилились. Бо дійсно Володимир Павлович Кунець зробив багато для того, щоб господарство вивести з відсталих у передове в районі. А стільки зроблено для села… Для його мешканців.

З його приходом була збудована середня школа, новий СБК, працював дитячий садок, ФАП. Із об’єктів господарського призначення ввели в дію тваринницький комплекс, консервний завод, машинний двір, хлібопекарню, зрошувальну систему.

А стільки сили було витрачено, щоб підняти культуру рослинництва, збільшити виробництво тваринницької продукції? Про це дбав голова разом із своїми колгоспниками і вірними помічниками – спеціалістами господарства.

Тож у книзі реєстрації нагород господарства не перелічити, бо кожного року господарство, спеціалісти, колгоспники нагороджувались прапорами, дипломами, грамотами. Господарство занесене на республіканську Дошку Пошани ВВДНГ УРСР.

Постановою Ради Міністрів СРСР та Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 16 квітня 1970 р. №5 за одержання високих і статних врожаїв, досягнення найкращих показників у виробництві с/г продукції, високоефективне ведення господарству присвоєно звання «Колгосп високої культури землеробства». І в цьому була велика заслуга особисто голови Кунця В.П., а також головних агрономів господарства, які працювали за час його головування. Бородая В.Д., Жогалева М.М., Данильчука В.І.

Серед керівників середньої ланки в рослинництві разом із головою колгоспу, головними спеціалістами, боролися за високі показники урожайності Мінько Й.М., Тертишний В.М., Голуб Я.П., Савченко А.Х.

Коли був збудований тваринницький комплекс, голова знову ж таки довіряв своїм спеціалістам. Головному зоотехніку Борисенко М.І., головному ветлікарю Шумовецькому Б.Й. Тривалий час працювали завідуючими фермами Путятіна П.Й., Ватаг П.Д., Руденко Л.В., Федаш А.І., завідуюча СТФ – Наконечна В.М. На висоті працювала в той же час інженерна служба, яку очолював Ворнік І.Д.

За економічними показниками господарства дбали: головний економіст колгоспу Перепелиця В.В., економіст Борисенко Р.П., бухгалтер господарства Є.М. Макух! За успіхи, досягнуті в 1986 році в розвитку с/г виробництва, виконання «Умов і показників для відбору учасників ВДНГ СРСР по сільському господарству і їх нагородження» головний комітет Виставки досягнень народного господарства СРСР прийняв постанову про нагородження ВДНГ СРСР 1987 року Дипломом Пошани з натуральною премією – автобусом КАВЗ – 3270 – колгоспу «Дніпро», золотою медаллю і грошовою премією в сумі 200 крб. – Кунця Володимира Павловича, голову колгоспу «Дніпро».

Хід соціалістичного змагання завжди був під контролем профспілкової організації, яку очолював Довгий І.М., Лубенець.

У господарстві за роки головування Кунця В.П. урожайність зросла на 45 ц/га. І завжди голова дякував за працю механізаторам, які безпосередньо своєю працею, майстерністю, досвідом ділилися з молодими кадрами. А щоб село не постаріло, Володимир Павлович дбав про молоде поповнення. Тому і було побудовано 40 будинків для переселенців. Будівництвом і благоустроєм села старанно займався Хоруватий П.І.

Вистроїли новий дитячий садок, у 1983 році проведена реконструкція СБК, комплексно-прийомного пункту, відкритий швейний цех, збудували гараж, мехтік, виріс новий адмінбудинок, двоповерхові будинки по центральному проспекту села, благоустроєна центральна площа. А з якою теплотою згадують працівники СБК Володимира Павловича як одного з найуважніших керівників до культури! Він допомагав у її розквіті. З його ініціативи була введена в колгоспі посада заступника голови колгоспу по культурі і побуту. І взагалі, спеціалісти в усьому підтримували свого голову, переймали його ставлення до роботи.

У Володимира Павловича вчились таланту керівника не одне покоління. Михайляни не забувають колишнього заступника голови колгоспу, секретаря парторганізації, нині відомого і талановитого керівника, голову ПрАТ «Придніпровське» - Миколу Гнатовича Світличного.

Такий визначний ювілей завжди спонукає до спогадів і роздумів у багатьох напрямках. І коли ми говоримо: якби повернути минуле, ми б… Та прожити життя по-іншому наш Володимир Павлович не зміг би. Бо в нього ще з дитинства було щире бажання пов’язати своє життя з хліборобською нивою. І про якого ми можемо сказати так: «Де народився, там і згодився».

Бо народився Володимир Павлович в нашому Нововоронцовському районі. А щодо пізнавальних напрямків про деталі біографії, народився в с. Хрещенівка. Закінчив Високопільський сільгосптехнікум (1947) – ветеринар, 3-х річну школу при Херсонському державному сільгоспінституті ім. О.Д. Цюрупи (1955) – агроном організатор колгоспного виробництва. Працював у колгоспі ім. Ворошилова, с. Хрещенівка (1950-1957), заступником голови колгоспу (1957-1959), з 1959 по 1991, 32 роки поспіль, головою колгоспу «Дніпро». Після виходу на пенсію ще 4 роки працював заступником голови КСП «Дніпро».

У 1991 році його ім'я було занесене до «Книги Трудової Слави». Володимир Павлович нагороджений орденами Вітчизняної війни, Жовтневої революції, «За мужність», багатьма золотими, срібними та бронзовими медалями, Дипломами, почесними грамотами.

Що ж стосується секрету довголіття на посту голови колгоспу, то відповідь одна – праця! Для людини з талантом і любов’ю до праці не існує перешкод".

Напередодні поважного ювілею Володимира Павловича, всі, хто разом з ним працювали в ті роки, хто створював разом з ним матеріальні блага села, згадують часи розквіту та згуртованості і боляче переживають, що все, що будувалось, створювалось роками руйнується, знецінюється, йде в забуття.

Та, щоб не дати піти в забуття найважливішому періоду в розбудові села і найуспішнішому керівникові господарства, рада ветеранів села активно працює над оформленням «Духовної світлиці», де будуть розміщені матеріали з історії села, будні і свята михайлян. Окремо буде висвітлено матеріал про В.П. Кунця, як вшанування багаторічної праці невтомного керівника і справжнього господаря степу.

Це і буде наш подарунок Володимиру Павловичу до вагомого ювілею і, як відгук пережитих почуттів справжнього господаря землі, йому присвяченні рядки:

Бреду хлібами,що шумлять від вітру,
Наспівуючи тихо пісню степову...
Низенько так вклоняються привітно,
Почувши впевнену господаря ходу.
Поміж собою колоски шепочуться,
А вітер котить і жене зелені хвилі...
Душа радіє й заспівати хочеться
Про степ, про жайворона, краєвиди милі.
Біжать, шумлять, хвилюючись хліба
І наливають свій вагомий колос.
А степ мелодію життя співа...
Я впізнаю його знайомий голос.

Володимир Павлович вдячний, що його не забувають. Зажди дякує за увагу михайлянам, А ще О.І. Персистому, В.М. Васютіній, В.С. Ленському.

Вітаємо Володимира Павловича з таким значущим ювілеєм. І нехай його життєва нива ще багато років колоситься добрим здоров’ям, бадьорим настроєм, мудрими порадами в теплі і любові!

За дорученням односельців і краян. Л.Терещенко, голова ради ветеранів с. Михайлівка

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter