Діти – квіти. Діти – цвіт Землі, майбутнє нашої країни та кожного з нас. Діти – наш найдорожчий скарб, наше безмежне щастя. І навіть попри те, що іноді з ними буває нелегко, для нас вони все одно завжди залишаються найкращими.

Кожного року 1 червня весь світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. І хоча традиції святкування всюди відрізняються, у нас в Україні в цей день ще з 1998 року традиційно відбуваються численні розважальні заходи, ігри, театральні вистави та конкурси для дітей різного віку. Не відстає від цього загальноукраїнського тренду й наша Миролюбівка.

Цього року з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей близько 30 дітлахів різного віку протягом майже 4 годин насолоджувались святковим дійством, організатором якого вже традиційно виступив Миролюбівський сільський клуб (зав. Ковалик О.М.) за підтримки Миролюбівської сільської бібліотеки (зав. Крамаренко К.С), Миролюбівської сільської ради (голова Яровий О.В) та численних спонсорів.

Темою цьогорічного святкового дійства було обрано «Фруктовий Мікс». На початку заходу «для розігріву» дітлахам було запропоновано серію кумедних та пізнавальних відео про фрукти, тематичні загадки та сеанс «боді-арту», під час якого усі охочі мали змогу прикрасити своє обличчя або тіло яскравими малюнками з зображенням улюблених фруктів та ягід.

Завідуюча Миролюбівською сільською бібліотекою Крамаренко К.С. підготувала для дітей веселу вікторину, а в проміжках між різноманітними конкурсами відбувались виступи для конкурсу художньої самодіяльності «Знаю, вмію, спробую!», під час якого 12 юних талантів демонстрували свої навички декламації віршів, танцю та співу. Серед трійки переможців були Дар’я Шахова, Максим Білоконь та Каміла Желєзньова, які отримали подарунки на задку про свято, а всі інші учасники отримали заохочувальні призи за участь у різноманітних конкурсах.

Відтак вподобали маленькі миролюбівці художній конкурс, під час якого вони малювали улюблені фрукти, після чого було організовано імпровізовану виставку дитячої творчості. Старші діти з завзяттям взялись за кулінарний конкурс, в ході якого вони проявили свої таланти у виготовленні салатів та виробів із фруктів, які пізніше залюбки додали до загального солодкого столу та скуштували разом зі своїми друзями.

Окрім солодких виробів юних учасників, на столі також були й інші смаколики, люб’язно забезпечені спонсорами Петриченко В.Г (ФГ «Валентина»), ПП Складенко М.О., Петренко Т.В., Сагайдак Г.Б. та Пінською В.С.

Також на пропозицію організації подібного тематичного свята відгукнувся й Миролюбівський сільський голова Яровий О.В., який знайшов змогу виділити кошти з місцевого бюджету, аби жодна дитина, яка брала участь у святі, не залишилась без подарунку.

Завершальним акордом у святковому дійстві стала яскрава дитяча дискотека, на якій діти отримали змогу виплеснути всю свою енергію в танці, а також позамагатися за титули «Містер і Міс Танцполу», які в результаті вибороли чарівна Сніжана та енергійний Вадим Єрмоленко.

Після майже 4 годин дійства діти й не думати розходитись, але батьки все ж поступово розбирали їх додому, веселими та усміхненими, з яскравими вогниками в очах та рум'янцем на щічках, якими й треба бути дітлахам.

Свято вдалося на славу, дітки розійшлись, а на останок лишились лише роздуми…

Пам’ятаєте, як вони приходять у цей світ зовсім маленькими та безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, виховати, огорнути теплом, ніжністю, турботою й великою та святою батьківською любов’ю. Ми намагаємось захистити та огородити їх від усіх життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, та створити всі умови для того, щоб наші діти росли здоровими, добрими, світлими, щирими та сердечними.

Та не варто забувати й про те, що надмірна батьківська опіка в якийсь момент може ставати руйнівною, особливо, коли чада підростають та стають на ноги. І відтак іноді настають моменти, коли попри страх і біль нам треба просто відступити в сторону, дозволити їм зробити помилку та розбити колінку, аби навчитись самостійності.

Інколи їм потрібна наша порада, навіть якщо вони соромляться про неї попросити, а іноді нам треба змовчати та згадати, якими були в їхньому віці ми, та постаратись із розумінням та чуйністю поставитись до їхньої внутрішньої боротьби.

Іноді їм буває потрібна зовсім не батьківська порада, а проста людська підтримка та довіра, попри їхні помилки та неправильно обрані шляхи.

Кажуть, що діти – то гості в нашому домі: коли вони ще маленькі, їх потрібно гостинно прийняти, нагодувати, виховати – а потім, коли вони дорослішають, - відпустити.

Та отже, поки вони ще з нами, давайте максимально насолоджуватись товариством одне одного, плекати ці чарівні миті батьківства, не забувати бути нашим дітям друзями, але й не забувати бути нашим дітям батьками. Бо вони – найдорожче, що є у нас, найважливіше, що ми лишаємо по собі. Тож давайте залишимо після себе здорових, щирих, людяних, та, найголовніше, щасливих дітей, аби в майбутньому вони продовжували та помножували те добро, яке ми закладаємо в них сьогодні.

Олена КОВАЛИК, Миролюбівський сільський клуб

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter