Нововоронцовщина – це край, сповнений надзвичайних природних скарбів, неймовірної краси пейзажами, емоційними та духовно багатими жителями. Душа рідної землі живе в серці кожного з нас – єднаючи, оберігаючи, надихаючи. Одним із найбільших культурних скарбів для нас є письменництво. Ми безмежно пишаємось земляками, які здатні на аркуші паперу викласти всю правдивість, багатогранність та емоційність життя у найрізноманітніших його проявах.

Приємно відзначити, що лише за перший квартал 2019 року, фонд районної бібліотеки поповнився такими цінними примірниками книг місцевих авторів:

— художньо-історичне видання “Моя степова перлина” Андрія Шульги;
— збірки поезій Лідії Глєбової “Ми — українці” та Олега Тимкова “Немає слів...”;
— “Сборник авторских стихов” Олександра Циганка;
— підбірка віршів Людмили Терещенко (Вікторія Чайка).

Ми щиро вдячні нашим письменникам за поповнення краєзнавчого фонду новими виданнями, які переконливо доводять, що написане слово, як поетичне так і прозове, — це голос найглибших струн людської душі. Читаючи рядки земляків, відчуваєш непорушну спорідненість з їх автором, з його думками та озвученими мріями.

Нещодавно бібліотека отримала ще один важливий та дорогоцінний подарунок від автора, удостоєного державної нагороди - відзнаки Президента України та медалі “За працю і звитягу” (2018 р.), Почесної грамоти ВРУ “За особливі заслуги перед Українським народом”, відзнаки Всеукраїнського об'єднання ГО “Журналісти проти корупції”(2019 р.) та багатьох інших. Микола Михайлович Гурепко. Його невтомна праця викликає глибоку повагу, а творчі здобутки вражають своїми обсягами та різноплановістю. Кожна його книга знаходить відгук у серці читача й впевнено займає свою нішу в літературному просторі. Не є виключенням і довгоочікувана довідково-краєзнавча енциклопедія “Нововоронцовщина — перлина України”. Гортаючи її сторінки, відчуваєш, що це не просто звичайна книга, а своєрідний сімейний альбом. На кожній сторінці — знайомі обличчя, події, про які неодноразово чув, або й був безпосереднім їх учасником, переплетіння доль, через які проходить і ваша власна лінія життя. Ця книга самим своїм існуванням доводить, що жителі Нововоронцовщини — одна велика дружня родина, навіки об'єднана рідною землею, спільними досягненнями і заслугами, мріями та сподіваннями, любов'ю до традицій та вірою в щасливе майбутнє.

Завдяки кропіткій праці Миколи Михайловича кожен нинішній житель може легко згадати недалеке минуле, віднайти знайомих, чи однодумців, проаналізувати пройдений шлях та зрозуміти, який напрямок обрати для руху вперед. Майбутнім же поколінням автор виданням своєї книги зробив неоціненний дар — пам'ять свого роду. А ще, чітке розуміння, кому слід завдячувати нашими успіхами та перемогами та відомості про історичні факти, з яких і сформувалася Нововоронцовщина така, якою є на сьогодні.

Як підсумок хочеться ще раз наголосити, що наш край щедрий на таланти, а творчість наших земляків — унікальна й неповторна. Тож шануймо культурні надбання свого краю, бережімо мир, цінуймо тих, хто поруч з нами, підтримуймо один одного. Бажаємо всім кожен свій день прожити гідно і трохи шалено, не марнувати його дорогоцінні хвилини на сварки, заздрощі, образи. Читайте, творіть, будьте щасливими Людьми!

Ніна Белінська, бібліотекар КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter