Щоб по-справжньому любити рідний край, його треба добре знати.
Це знання не лише підносить і звеличує людину, розширює її світогляд, воно є своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями нинішніми й прийдешніми…

П.Тронько

Пізнання «малої батьківщини», її минулого й сучасного, знайомство з видатними постатями рідного краю — важлива передумова розуміння кожного українця для свідомої участі в житті держави. Крізь призму вже узагальненого й осмисленого історичного досвіду твориться саме сьогодні картина минулого і закладається основа майбутнього. Ці постулати спонукали педагогічний колектив Хрещенівської ЗОШ відвідати видатні місця Херсонщини.

По-завершенні навчального року ми організували таку собі «Зелену педраду» у славнозвісному винному господарстві Князя П.М. Трубецького. Так, як більшість працівників освіти у нашому закладі досить молоді, то й відпочинок колектив полюбляє більш-активний та змістовний. Нам здавалося, що вже Херсонщину ми вивчили і вздовж, і впоперек, але ж виявляється ще безліч неймовірних місць причаїлися з нами поряд.

Цього разу наша «зелена педрада» проходила у славетному Шато П.М.Трубецького в селі Веселе Бериславського району. Адже перші виноградники одного з найстаріших та іменитих виноробних господарствУкраїни були закладені в маєтку «Козацьке» (Херсонська губернія) у 1896 році. Відбір земель для насаджень та сортів виноградних лоз для князя Трубецького проводив головний винороб Російської Імперії князь Лев Голіцин. Унікальні кліматичні умови, кут схилу, склад земель, використання прогресивних технологій у виноградарстві та виноробстві дуже швидко дали результат. Уже в 1900 році на всесвітній виставці у Парижі Рислінг виноробного господарства був удостоєний Гран-прі.

Протягом всієї екскурсії нас супроводжував чудовий екскурсовод Наталя Верховень, яка розповіла безліч цікавих фактів із життя наших предків та низку секретів замку й технологій виготовлення різних сортів вина.

Наша делегація пройшлася винними погребами де мали змогу віднайти вино яке було закладено в роки нашого народження, проте не всім це вдалося, адже за часів неврожаю та «сухого» закону його просто не виготовляли.

Як кажуть у народі «краще один раз спробувати, ніж десять разів почути», саме тому ми просто не могли оминути своєю увагою дегустаційну залу. Наталя провела майстер клас із дегустації вин. Виявляється вино має свій «букет» який має здатність розкриватися і ще дуже багато цікавого ховається у кожному сорті даного продукту.

Після екскурсії ми відвідали водоспади Трубецьких які знаходяться в селі Козацьке поблизу села Веселе. Гарна погода, дружня і весела компанія все це сприяло чудовому настрою і доброзичливій атмосфері.

Адміністрація та колектив Хрещенівської ЗОШ висловлюють щирі слова подяки: постійному меценату нашого закладу, директору ТОВ «Автосвіт» Олександрові Михайловичу Канєвському, бухгалтеру ТОВ «Автосвіт» Наталі Василівні Рибальченко та водієві Олегові Петровичу Мілько за надання транспорту та безпечні й комфортні умови під час поїздки!

  

  

   

   

Оксана Корецька, вчитель початкових класів Хрещенівської ЗОШ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter