25 липня 2019 року в Новоолександрівській сільській раді відбулися збори ветеранів села. Звісно, на збори не прийшло багато ветеранів по причині стану свого здоров’я. Порядок денний зборів: звіт ради ветеранів села за чотири роки своєї роботи та вибори нового складу ради.

Інформацію про діяльність ради ветеранів за чотирирічний період надала голова ради Р.І.Жарік. Вона змістовно інформувала про ту роботу, яка проводилась.

Неможливо перерахувати усе те, що робилось радою, але спитайте будь-якого ветерана села і він одразу дасть оцінку тому, що було зроблено в селі за звітний період. І в цьому велика заслуга лідера ради Раїси Іванівни Жарік, адже дуже складно в даний період вирішувати справи ветеранства села: його зубожіння, здоров’я і байдужість людей. Нелегко голові ради давалось вирішувати ці проблеми, але не зважаючи на це, вона прикладала багато сил, нервів і здоров’я, щоб розв’язати всі складні питання життя ветеранів, адже всіх обігріти і всім догодити неможливо.

Як зазначила Раїса Іванівна, вона вдячна голові Новоолександрівської сільської ради О.Я.Левечку, директору ПрАТ «Придніпровське» М.Г.Світличному, фермеру М.М.Кузьо, іншим виробникам за їхню фінансову підтримку, інші організаційні питання. Вона позитивно відзначила і ту допомогу, яку надавали її помічники – члени ради ветеранів .

Не можна не відзначити й не оцінити її вклад у організацію та проведення Дня матері, Дня людей похилого віку. У цей день обов’язково відправляється делегація в Золоту Балку, в будинок престарілих, де є і наші односельці, з харчами і подарунками, які принесли жителі Новоолександрівки. В організації і проведенні цих заходів допомагає сільська рада, а також Будинок культури (завідуюча В.І.Вдовінкова).

З цими подарунками завжди їде Раїса Іванівна і члени ради О.С. Горшкова, В.В.Дениско, де їх радо зустрічають працівники будинку престарілих та наші односельці.

Голова ради знає кожного ветерана, коли він народився, яке його здоров’я, життєві проблеми, а ювілярів 80 років обов’язково поздоровляє особисто, разом із головою сільської ради. А інколи - й з музичним привітанням від учасників художньої самодіяльності Будинку культури, з врученням ювілярам квітів і грошового подарунку.

Коли ж у дім приходить біда і ветеран помер, то рада ветеранів завжди виражає співчуття рідним і близьким покійного, надає поміч в організації поховання. В цьому також допомагає сільська рада і ПрАТ «Придніпровське», виділяючи екскаватори для риття могил.

В обговоренні інформації виступили члени ради: я, О.С. Горшкова, В.В. Дениско, голова сільської ради О.Я. Левечко та голова районної ради ветеранів Р.О. Клочанюк. Виступаючі позитивно відзначали роботу ради ветеранів і її голову Р.І. Жарік.

Була надано пропозицію щодо збільшення числа членів ради до дев’яти. Це - в якійсь мірі допомога голові ради.

При голосуванні були висунуті 9 кандидатур, які одноголосно підтримали учасників зборів. На першому організаційному засіданні голова районної ради ветеранів Р.О. Клочанюк запропонував обраним учасникам обрати головою Новоолександрівської ради ветеранів Р.І. Жарік, усі одноголосно підтримали його пропозицію, Раїса Іванівна подякувала за підтримку і запропонувала обрати своїм заступником В.В. Дениско. На закінчення засідання Роман Онуфрійович побажав усім членам ради здоров’я і плідної праці адже праця з ветеранами нескінченна і завжди почесна, а працювати в селі є над чим.

Як додаток до вище сказаного хочу відзначити те, що в селі живе традиція - чистота в дворі і біля двору, а також на могилках рідних і близьких і приємно те що лідерами традиції є ветерани праці, там де живе пенсіонер порядку більше. Неможливо зазначити і те що сільська рада цьому питанню порядку вулиць, центру села, кладовищу також приділяє особливу увагу адже гості села дивуються тій чистоті вулиць, центру села, меморіалу загиблим воїнам, де завжди з весни до глибокої осені цвіте розмаїття доглянутих квітів, також і на кладовищі є вода, туалет, постійно скошуються бур’яни.

У дворах і біля них також росте багато квітів. Хочу сказати про вулицю 8-го Березня, де я живу. Напевно, немає у всьому селі стільки квітів, як у господинь - пенсіонерок Л.Ф. Жмакіної, М. Шиховцової, Т. Блохи, Т.Г. Кучів, її невістки Світлани й інших ґаздинь вулиці, і це радує душі як самих господарок, так і жителів села.

Неможна не зауважити те, що, звісно, не всі жителі села підтримують традицію села - бур’яни біля подвір’я, захаращені двори, в такому ж стані деякі могили покійних. Ті будинки по вулицях, де не живуть люди або хазяїни померли, а діти живуть десь, також стоять у неохайному стані, і могилки цих померлих також не обходжені.

Думаю, що сільська рада зверне увагу на вирішення цієї проблеми, а рада ветеранів села за можливості допоможе.

Д.П. Мироєвський, пенсіонер

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter