Друк

17 вересня 2018 року у Вадуці, столиці маленького князівства Ліхтенштейн, на віллі «Асканія – Нова» у віці 106 років трагічно загинув барон Едуард Олександрович Фальц-Фейн.

Помер відомий громадський діяч, меценат, великий друг України, Херсонщини, зокрема, адже народився він у с. Гаврилівка Херсонського повіту (Нововоронцовського району сьогодні) Херсонської губернії. У 1918 році в 5-ти річному віці він разом із батьками емігрував до Німеччини, потім до Франції, а згодом до Ліхтенштейну. Едуард Олександрович - племінник засновника унікального заповідника «Асканія-Нова», яка стала завдяки Фальц-Фейнам відомою всьому світу і виявилася на земній кулі тією точкою, в якій перетнулися шляхи і діяльність багатьох видатних особистостей, наукових, політичних авторитетів. «Асканія – Нова» наразі носить ім'я Фальц-Фейна.

Едуард Олександрович бував неодноразово в Україні, на Херсонщині, в с. Гаврилівка, зокрема, і навіть один раз у Нововоронцовці (див. газета «Вісті» № 37 13 вересня 2018р.) Він прожив неймовірне, сповнене любові до своєї малої батьківщини, життя — всі відведені 106 років та 3 дні. Внесок барона безцінний у відновлення культурної спадщини Херсонщини. Він провадив багаторічну безкорисливу діяльність із повернення в Україну національних культурних цінностей.

Список повернутого зусиллями самого Едуарда Олександровича за довгі роки дуже великий. Про це можна почитати в пресі і в книзі Венедикта Комаровського «Барон з Гаврилівки». Ця книга з унікальними спогадами мешканців Нововоронцовського району про зустріч із бароном у різні роки дають відповідь на питання, що він за людина, чим уславив себе і чому десятиліттями ім'я і справи Е. О. Фальц-Фейна замовчувалися.

Вічна пам'ять хорошій людині і меценату.

Марія Терентьєва (Комаровська)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter