Схилилась яблуня до тину,
Сповна віддавши урожай.
Не ображай стару людину,
Чи чуєш ти, не ображай!

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди.

День людей похилого віку – це свято чисте і світле, свято наших бабусь і дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов, шану та вдячність. Часто саме на плечі дідусів та бабусь лягає виховання онуків. Нерідко саме вони замінюють нам тата і маму. Адже батьки на роботі, і у них часто просто не вистачає часу, щоб відповісти на всі дитячі «чому?», щоб розповісти казочку, заспівати пісеньку, навчити вишивати чи майструвати. От і доводиться звертатися до бабусь та дідусів. А вони — все встигають, на всі запитання відповідають.

Колись давно був звичай: коли людина старіла, її скидали у прірву, щоб не їла задарма харчів. Та один син надто любив батька, щоб це вчинити. Отож він поселив його на горищі, куди завжди приносив їжу. Та настав неврожай. Голод панував серед людей. Бачить батько, що син чимось заклопотаний, чимось зажурений. От він і питає сина: "Що ж ти, любий сину, такий засмучений? Що трапилося в тебе? Ти увесь аж почорнів, напевно, від горя якогось?" Розповів тоді син про своє нещастя та про те, що нічим засіяти поля. А батько порадив: "Зніми снопи з хати, якими вона накрита, та й обмолоти ще раз. Зібраним зерном засій землю." Послухався син і зробив саме так, як велів батько. І вродило збіжжя у них так, як у нікого. Дійшли слухи і до царя про добрий урожай на полі того сина. Покликав він його до себе та питає: "Хто навчив тебе такої мудрості?" Нікуди було діватись тому чоловікові. Розповів цареві всю правду. З того часу старі батьки доживали зі своїми дітьми до старості у шані та повазі. Хочеться вірити, що ніхто з нас не забуде своїх батьків, бабусь, дідусів. Пам’ятайте, чим довше житимуть наші бабуся і дідусь, тим більше мудрості і душевної теплоти вкладуть вони у наше серце.

У Нововоскресенській ЗОШ І-ІІІ ст. 1 жовтня відбувся виховний захід до Дня людей похилого віку «Срібні ниточки між берегами». Для гостей лунали чудові пісні, діти розповідали вірші та гуморески. Даючи відповіді на запитання школярів, запрошені згадали найяскравіші моменти свого життя. Учні дуже відповідально віднеслися до цього дійства, намагаючись висловити свою повагу, шану, гордість, ніжність, відданість. Також у цей день представники учнівського самоврядування школи завітали до найповажнішої за віком жительки села Нововоскресенське Піхур Олександри Дем'янівни. Народилася вона 1925 року у селі Жабинці Хмельницької області. Але так склалося у житті, що село Нововоскресенське ось уже багато років поспіль є її рідною домівкою. Діти привітали бабусю і побажали їй крепкого здоров'я та обов'язково відсвяткувати 100-річний ювілей.

Дорогі ветерани, пенсіонери! Тяжкі випробування випали на Вашу долю. Та, пройшовши крізь жахи тоталітаризму, голодоморів, війни та репресій, Ви зуміли вистояти і пронести через життя найкращі духовні якості свого покоління — честь, гідність, вихованість. Найбільше Ваше багатство — це досвід, мудрість, вміння. Безмежна вдячність Вам, дорогі представники старшого покоління, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати і допомогти, за високу громадянську свідомість, за гідний приклад для наслідування. Хочеться бачити Ваші посмішки та радісні обличчя, дай Бог, щоб у житті не було місця для смутку, а було б тільки для радості. Від щирого серця бажаємо Вам здоров'я і довгих років життя. Нехай діти завжди будуть для Вас гордістю, а онуки - радістю.

Нехай для Вас же сонце світить
І квіти ніжності цвітуть.
Нехай в добрі у щасті й мирі
Усі роки ваші пройдуть!

Т.Ю.Мунтянова, педагог-організатор Нововоскресенської ЗОШ І-ІІІ ст.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter