Саме під таким гаслом проходили святкові заходи в нашій Михайлівці в честь головного хліборобсько свята - Дня працівників сільського господарства.

Робота по підготовці святкування просто кипіла: працівники СБК під керівництвом директора Ю. Бондаренко готували концертну програму.

Сільський голова В.Й. Довгий разом із активістами села взяли на себе найвідповідальнішу роботу.

А наша рада ветеранів, як і кожного року, перейнялася підготовкою урочистої частини заходу та організацією змістовного відпочинку пенсіонерів.

А ще в фойє СБК оформили виставку «Щоб і старість була в радість». Тут були світлини наших з заходів, подій, папки з накопичувальними матеріалами з «Духовної світлиці». А ще запрошували бажаючих взяти участь у вікторині «ЩО? ДЕ? КОЛИ? СТІЛЬКИ?», а наших пенсіонерів при вході до святкового залу засівали «зернами добра» (лотерейними квитками у формі зернини для участі в розіграші «Колоска радості».

Приваблював присутніх оригінально оформлений куточок в українському стилі бібліотекарем О.М. Перило. Охочі робили світлини на згадку.
І ось за закритою завісою лунають слова диктора:

"Хвала тобі, сонячний краю,
За мир, за квітучі поля…
В тобі колоском урожайним
Михайлівка рідна моя!"

Захід розпочався виступом дітей із піснею «Гей - гей Україна».

Присутніх привітав сільський голова В.Й. Довгий. А потім по черзі на сцену піднімались односельці, які досягли пенсійного віку. Цьогоріч були запрошені: Л.О. Бабенко, М.М. Боберський, М.М. Мінько, О.В. Костюк, Н.Й. Потишняк, М.В. Іващенко, М.І. Хомич, М.В. Алєксеєв. Їх зустрічав сільський голова та вручав короваї, подарунки. За традицією всі були прийняті в ряди нашої ветеранської організації. Для них рада ветеранів підготувала медалі «РАДІЙ ЖИТТЮ», вручили обереги. До ниж щасливих і зворушених увагою, звернувся отець Ярослав. Його проникливі слова та спів пробудили вдячність Богові за прожиті роки не тільки у тих, кого вшановували, а й у присутніх у залі. І під слова ведучої урочистої частини святкового заходу:

"Дай Боже всім до старості дожити
Й пишатися своїм відрізком літ
Домріяти, добути, долюбити…
Пізнати цей цікавий білий світ.
Дітей підняти, вивести у люди.
Підтримувати, вірити щодня.
З онуками ще побувати всюди
І малювати барвами життя.
Всміхатися весні, радіти літу.
І цінувати осінь за вікном.
А взимку теплий чай із трав робити
Й збирати всю родину за столом.
Вслухатися у кожне мудре слово
Вдивлятися у небо голубе.
Ловити щастя різнокольорове
І дякувати Богу за усе",

Отець Ярослав вручив тим, хто стояв на сцені образки з молитвами. А на знак вдячності від ради ветеранів ми вручили обереги сільському голові В.Й Довгому і отцю Ярославу.

Концерт розпочався виступом дитячого фольклорного колективу татралізацією «Обжинковий сніп, буде на столі хліб». Майже всі діти школи взяли участь у святковому концерті. Юні співаки А. Бондаренко, О. Вертель, Р. Бутрій виконали пісні про рідне село, Україну:

"Любов до Батьківщини батько й мати,
Мені мов оберіг передали.
Навчили із дитинства поважати
Ту землю, звідки лет ми почали".

Після цих слів ведучі оголосили, що для присутніх співає Отець Ярослав Польовий. Пісні у його виконанні слухали затамувавши подих, в залі стояла така тиша, особливо, коли линула пісня. «Мої батьки». То ж і подякували отцю Ярославу довготривалими, щирими оплесками.

А ще приємною несподіванкою був момент, коли ведуча концертної програми вийшла з квітами в руках і оголосила: «Сьогодні у нас на святі незвичайний гість. Користуючись нагодою, давайте привітаємо нашого земляка Олега Третякова, який став чемпіоном світу з бойового джіу-джитсу на чемпіонаті, який відбувся в м. Києві 20 жовтня. До речі, він - онук нашої улюблениці, відомої співачки села Валентини Єчкало. Олега привітали квітами, щирими оплесками та вигуками «Так тримати».

Не забули і про наших футболістів, які завжди займають призові місця. Їм наймолодші учасники подарували свій танок.

Різноплановою була концертна програма. Пісню «Паляничка» виконав дует у складі Ю.Бондаренко та Н. Якушевої, а дует М. Басараб та В. Зеленюка подарував присутнім гарний настрій виконанням пісні «Пшениченька яра». Ансамбль «Пролісок» (Ю. Бондаренко, М. Басараб, І. Федаш, Н.Якушева) майстерно виконали пісні «Баба на баяні» та «Де ж те сито?» З насолодою слухали виступи солістів В.Зеленюка "Пшениця колоситься", Н. Якушевої «Посміхалися», В. Єчкало «Желаю вам», «Гуси – лебеди». Розсмішили гостей свята своєю сценкою «І в горі, і в радості» М. Невінчаний та М. Басараб. Сподобались виступи танцюристів і молодшої, і середньої групи, а досвідченні танцюристи показали «Вуличний танець». Добре справились і ведучі концертної програми М. Маменчук та М. Федаш говорячи на останок:

"Тут більшість з нас сільське коріння має
Життя нас знов і знов в село веде.
Яке неначе кличе – промовляє:
«Село моє, як я люблю тебе».

І ось звучить фінальна пісня «Село моє», а на сцену виходять усі учасники святкового заходу.

Сільський голова В.Й. Довгий подякував учасникам художньої самодіяльності, підприємцям, небайдужим односельцям. Л.А. Мінько - за святковий феєрверк і вручив директору СБК Ю. Бондаренко коровай, квіти вручили художньому керівнику М.Д. Басараб та хореографу К.А. Грицик, яка в короткий термін підготувала діток до виступу.

А ще привітали з Днем народження В. Бондаренка, який не тільки гарно співає, а ще, як сказала М.Д. Басараб: «Він у нас і оператор, і музикант, і комп’ютер…» вручаючи йому подарунок. Від ради ветеранів ми йому вручили подяку, оберег, солодощі.

Під оплески залу, від імені всіх михайлян висловили слова подяки і вручили коровай отцю Ярославу.

А наступного дня, в неділю,Ю всі поспішали на сільський стадіон - розпочались заходи відкриттям спортивно-ігрового майданчика, про який мріяла наша малеча, та й уся громада, вже давно. Отримали цей майданчик завдяки тому, що наша сільська рада брала участь та перемогла у обласному конкурсі проектів розвитку громад. Відповідно до умов конкурсу було отримано кошти з обласного бюджету в розмірі 50% вартості спортивно-ігрового майданчика, сільський бюджет надав 30%, а також значну допомогу в реалізації цього проекту надали наші партнери: "Благодійний фонд Ігоря Колихаєва" та СТОВ «Птахівник», які надали разом 20% від загальної суми.

На відкритті були присутні представники "Благодійного фонду Ігоря Колихаєва".

Сільський голова В.Й. Довгий разом із представником наших партнерів О.Р. Галінською здійснили церемонію відкриття – перерізали стрічку на вході до майданчика. Присутні дякували за добру справу, а дітки розважались до самого вечора.

І тут хочеться сказати, що відкриттю цього майданчика передувала велика клопітка робота, яку взяв під свій особистий контроль сільський голова. Його надійними помічниками в цій справі були Ю. Коваленко, А. Фісканич, В.Федаш, О. Федаш, О. Шевченко, В. Бобурчак, М. Іващенко, М. Лесик, І.Федаш, О. Макух, Е. Макух, В. Макух, А. Макух, Б. Федаш, А. Хільченко, Н. Хільченко, І. Хільченко, М.Федаш, М.Бутрій, Ю. Тиквенко, О. Михаїл, І. Лесик, учні 9 кл.асу, учні 5 класу, працівники СТОВ «Дніпро» та СТОВ «Птахівник».

Доросле населення змогло взяти участь у святковій лотереї, про яку подбали працівники сільської ради та бухгалтерії СТОВ «Дніпро». Завдяки нашим небайдужим односельцям і підприємцям, дирекції СТОВ «Дніпро», СТОВ «Птахівник» люди вигравали мішками пшеницю і ячмінь, просо і соняшник, а також макуху, олію, тюки сіна і соломи…

Вболівальники футболу підтримали команду молоді і команду тих, кому за 30. Матч закінчився рахунком 2:2, а за результатами пенальті перемогла молодь з рахунком 4:3.

А далі смакували юшкою, яку приготували С. Цьомбур з Т. Витичак, і про яку подбали В. Мінько, М. Макух, О. Грицик, А. Шепель, В.В. Довгий, Н. Хільченко. Посудом забезпечили всіх бажаючих скуштувати юшки А.Я. Лисишин та І.П. Федаш.

Біля нашого «Колоска радості» зібрались переважно пенсіонери, тримаючи в руках «зерна добра», якими на передодні при вході в святкову залу щедро засівала К.П.Данильчук. Та першому розпочати розіграш дарунків випала честь переможцю вікторини «ЩО? ДЕ? КОЛИ? СТІЛЬКИ?» А.І Федашу, який дав правильну відповідь про те, що відомому кавуну 30 років, тож і отримав в дарунок від любителів домашньої випічки банку домашньої сметани. Потім були дарунки від любителів домашніх вареничків, від чудо-банку, ювілярки року, працівників кафе, медичних працівників, працівників пошти, від СТОВ «Птахівник», від золотян - ягоди кизилу, від щедрих людей з Нововоронцовки - плоди зізіфусу, і ще багато корисних дрібничок, яблучок і цукерочок.

Спонсорами нашого «Колоска радості» виступили небайдужі односельці Т. Мількович, М. Довгий, П.А. Бабенко, родина Ляхівець із Золотої Балки, подружжя Кривошеїв із Нововоронцовки. Дякуємо всім, хто доклав зусиль, тепла і доброти, щоб і наші пенсіонери відчули радість цього дня. Так нам вдалося підтвердити істинну; коли хлібороб засіває ниву зерном, то сподівається і мріє, і робить усе, щоб проросла кожна зернина, а поле заколосилось врожаєм радості. А так як мало радості в нашому житті, то робімо добрі справи, щоб підтримувати у односельців гарний настрій, жагу до життя, віру в майбутнє.

І нехай ніколи і нікого не засмучує і не зупиняє те, що не всі зерна добра проростають радістю і вдячністю… Від ради ветеранів дякую тим, хто допоміг нашій ветеранській організації створити святковий настрій нашим пенсіонерам: сільському голові В.Й. Довгому, отцю Ярославу, директору СТОВ «Дніпро» А.В. Зеленчуку, директору СТОВ «Птахівник» В.Й. Кордісу, працівникам СБК, небайдужим односельцям В.І. Михаїлу, Н.В. Маменчук, І.В. Макух, І.А. Макух, Л.Й. Тертишній, активістам П.Й. Іванчик, О.М. Шепель, членам ради ветеранів К.П. Данильчук, Ф.Л. Славич, М.П. Федаш, за небайдужість і допомогу завідуючій магазином «Родзинка» І. Дзюбі. Ми вкотре, всі разом, довели, що життя на селі може бути цікавим, і творити його мають люди захоплені, не байдужі. Бо політики і керівники приходять і йдуть. Дощ мусить колись впасти, а ціна піднятися. Попри всі ці складнощі, примхи природи, дратівливі реформи і земельні питання, хлібороби знову і знову виходитимуть у поле, аби посіяти і жнивувати, радіти результатам своєї праці.

А засівати душі людей зернами добра, щоб життя колосилось врожаєм радості – значить служити людям і Богу тим талантом, яким він нас наділив.

Л. Терещенко, голова ради ветеранів с. Михайлівка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter