Комунальне некомерційне підприємство «Нововоронцовський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», створений у січні 2019 року, надає кваліфіковану медичну допомогу сотням степовиків. Під час реформування медицини в окремо взятому районі довелось піти на непопулярні заходи,зокрема,«перекроювання» та оптимізацію штатів, а також кадрових перестановок. Зрозуміло,це викликало неоднозначне сприйняття...

Виконуючій обов’язки директора новоствореного центру Вірі Василівні Мелентьєвій довелось нести майже весь тягар реформування.

А до реформування головним лікарем суто комунального закладу працював досвідчений лікар Іван Григорович Євич. Він не тільки згуртував міцне ядро професійних медпрацівників, а й майже повністю розв’язав транспортні та господарчі питання.

(На фото 2016 р. голова Нововоронцовської РДА Василь ТІТАРЕНКО вручає Івану ЄВИЧУ заслужену відзнаку в День незалежності України)

Завдяки його почуттю відповідальності за доручену справу, високому професіоналізму та вмінню знайти потрібні«ключики» до людських сердець, у колектив влилися справжні фахівці.

А скільки разів Вірі Мелентьєвій та Івану Євичу доводилося оббивати пороги службових офісів районних керівників?! І заручатися підтримкою небайдужих голів Нововоронцовської селищної та сільських рад, депутатського корпусу, керівників сільгосппідприємств, голів фермерських господарств – усіх тих шанованих людей, котрі не на словах зацікавлені в реформуванні та зміцненні матеріально-технічної бази первинної ланки сільської медицини! Зрозуміло, всі завдання неможливо реалізувати одним махом. Іван Григорович і Віра Василівна та очолюваний ними в різні роки колектив, досяг помітних результатів!

Трудовий колектив районного центру первинної медико-санітарної допомоги нині плідно працює над покращенням надання якісних послуг не лише в райцентрі, а й у селах. З минулого року його очолює Віра Мелентьєва, авторитетний лікар із 38-річним стажем, на керівних посадах – 23. Зі знанням справи організовує роботу всього медперсоналу та технічної обслуги.

Журналіст, аби безпосередньо познайомитися зі працелюбами у білих халатах, побував на не одному робочому місці названого центру. Послуги якісні лікарями та середнім медперсоналом надаються населенню в повному обсязі. У процесі спілкування не лише з працівниками центру, а й із багатьма пацієнтами,виникали запитання,які потребують вирішення. А втім, познайомимося хоча б з декотрими медпрацівниками, котрі невтомно дарують зцілення від хвороб сотням(!) дорослих та діточок. Ось що розповіла в.о.директора Нововоронцовського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Віра МЕЛЕНТЬЄВА (на фото).

НА фото Віра МЕЛЕНТЬЄВА

— У райцентрі та селах надають медичні послуги населенню 6 сільських лікарських амбулаторій та 13 фельдшерсько-акушерських пунктів, — конкретизувала пані Віра. — Повноцінний прийом дорослих та дітей здійснюють амбулаторії у селах Нововоскресенське (медсестра Галина Нікітенко), Любимівка (медсестра Світлана Крупка), Осокорівка (акушерка Ольга Криворучко), Гаврилівка (Людмила Новікова), Золота Балка (лікар-терапевт Валерій Вітцівський, педіатр Тетяна Давиденко). Також гарантує різноманітні якісні послуги Нововоронцовська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.Тут успішно забезпечують повноцінний лікувальний процес та профілактику захворювань досвідчені терапевти Наталія Євич і Ганна Гладнєва, сімейні лікарі Лілія Кордис та Ірина Савіна, педіатри Тетяна Володіна, Анна Лебідь і Світлана Решетова.

На жаль,у наших сільських лікарських амбулаторіях поки що не вдається заповнити кадровий вакуум лікарів. Дипломованих у село не заманиш ні непоганою платнею, ні благоустроєним житлом. Хоча, правда, сільські ради з готовністю відгукуються на проблеми медицини. Таке похвальне ставлення має місце десятки років! Не відмовляються сільради й можуть надати житло, створивши нормальні побутові умови випускникам медичних вузів, котрі виявлять бажання працювати на їхніх територіях.

Постійно працюємо над важливою для сотень мешканців району проблемою залучення лікарів до праці в сільській місцевості. Я та виконуючий обов’язки головного лікаря Нововоронцовської ЦРЛ Олег Діденко нещодавно з діловим візитом побували у керівництва Апостолівської райлікарні сусідньої Дніпропетровщини. А раніше голова райради Михайло Бідний і Олег Діденко зустрілися з представниками ректорату, професорсько-викладацького складу та студентами старших курсів Запорізького державного медичного університету. Відбулася зацікавлена розмова про запрошення випускників популярного в Україні та за її межами медичного вузу на роботу в Нововоронцовський район. І керівники району та селища не усуваються від наших проблем, а навпаки, намагаються всебічно сприяти у вирішенні. Є надія, що ці та інші заходи внесуть лепту в зміцнення кадрового потенціалу сільських лікарських амбулаторій. І не тільки.

Щодо медичного транспорту та забезпечення лікарськими препаратами, серйозних проблем не виникає. Дякуючи ініціативі й зусиллям голови районної ради Михайла Михайловича Бідного та депутатського корпусу, кілька років тому наш центр одержав від Української держави 7 новеньких медичних автомобілів. Їхнє призначення – надання своєчасної первинної медичної допомоги у всіх куточках району. А щодо приладів, які використовуються у фізкабінеті, дійсно мають місце деякі проблеми. Більшість не завадило б замінити на новітні. Та поки що важливу справу гальмує нестача коштів. Хоча кілька років тому було куплено новий прилад «Радіус».

Усі працівники центру готові у будні та свята надати кваліфіковану первинну медичну допомогу. Про кожного можна розповісти багато позитивного. Серед них — медсестра денного стаціонару Інга Дрель, медсестра фізкабінету Ірина Хома, молодша медсестра Оксана Радченко — всі з Нововоронцовської лікарської амбулаторії.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги сьогодні налічується 75 медпрацівників та технічних працівників. Його керівник Віра Мелентьєва назвала кращих із кращих, котрі за покликанням присвятили життя охороні здоров’я мешканців району. Це завідуючі ФАПами сіл Трудолюбівка Катерина ЗАЛЕСЬКА, Дудчани — Олена ПЕТЯХ, Осокорівка — Ольга ПЕНСЬКА, а також медична сестра загальної практики Золотобалківської сільської лікарської амбулаторії Ольга МИСЬКО, головний бухгалтер, економіст та бухгалтери центру: Ірина Кикоть, Юлія ГРАНЧЕНКО, Анна ПЕТРЕНКО та Галина ХМЕЛЕВСЬКА, завідуюча кадрами Валентина ЗГОНИК, завгосп Антоніна ЗУЄНКО, водій Нововоронцовської лікарської амбулаторії Сергій КОМПАНІЄЦЬ та інші.

Вони та інші працівники центру первинної медико-санітарної допомоги за сумлінну працю, професіоналізм і чуйне ставлення до людей заслужили повагу та вдячність земляків різних поколінь.

— Рубікон реформування медицини, незважаючи на труднощі, у нас успішно подолано! Зараз працюємо над закріпленням та покращенням досягнутих результатів, — запевнила на прощання Віра МЕЛЕНТЬЄВА.

МЕДСЕСТРИНСЬКА СТЕЗЯ ІРИНИ ХОМИ

НАПЕВНО, не десяткам, а сотням мешканців району, пацієнтам сусідніх із Новоронцовкою населених пунктів Дніпропетровської області відомо, що фізкабінет центру первинної медико-санітарної допомоги знаходиться в ошатній, із білої цегли, 3-поверховій будівлі поліклініки лікарняного містечка. Різноманітні лікувально-профілактичні процедури, прописані досвідченими лікарями, тут досить професійно й своєчасно реалізує медсестра фізіотерапії Ірина Хома (на фото).

На фото Ірина Хома

Її незамінною помічницею стала досвідчена молодша медсестра Оксана Радченко. Пані Ірина працює у фізкабінеті більше року, а Оксана — 19, не кажучи про старанне виконання нею іншої роботи у поліклініці!Та це не означає, що медсестра сповна не володіє знаннями та досвідом, необхідними для зцілення хворих. Навпаки, молода жінка ще у 2003-му закінчила Нікопольське медучилище, здобувши професію сестри медичної.

— Мій медичний стаж 11 років у ДНЗ№1 «Сонечко» Нововоронцовської селищної ради, — поділилася з журналістом Ірина Володимирівна. — У коло обов’язків входило не лише піклування про здоров’я 180 маленьких хлопчиків та дівчаток, а й якість їхнього харчування, організація дозвілля без травматизму тощо.

Щире спасибі шанованим у Нововоронцовці та районі колишній завідуючій ДНЗ№1 «Сонечко», заслуженому вчителю України Аллі Павлівні Мілінчук, теперішній завідуючій цього освітнього закладу, депутату селищної ради Юлії Андріївні Петриченко, кухарям та вихователям, у яких я запозичила немало корисного та цінного у трудових буднях. А ще мені пощастило працювати медичною педіатричною сестрою поруч із чудовим лікарем Анною Миколаївною Лебідь. Її професіоналізм добре слугує не лише лікуванню та профілактиці захворювань серед молодих батьків та їхніх діток, а й сприяє їх швидкому одужанню. Я намагалася взяти для себе все корисне від досвідчених лікарів та медсестер. Я їм дуже вдячна за все!

Журналіст поцікавився у співрозмовниці, якою їй бачиться на сьогодні матеріально-технічна база фізкабінету?. За її словами, кілька років тому фізкабінет отримав сучасний прилад «Радіус». Не один десяток років служать медицині прилади «УЗЧ», «Промінь», «Ультразвук», «Кварц», «Дарсонваль»,а також «Інгалятор», «Магніт». Не завадило б придбати сучасні прилади.

Додам від себе: більшість приладів багато років тому відпрацювали свій технічний ресурс, а щоби купити нові більш осучаснені, в бюджеті району не вистачає коштів. Й це дійсно об’єктивна причина! Крім кількох великих платників податків,зокрема, аграрного сектору економіки та сфери послуг, у районі нема наповнювачів бюджетів усіх рівнів – промислових підприємств. Гадаю, могли б ініціювати виділення у складчину кошти на придбання бодай одного-двох новітніх приладів для фізкабінету центру ті шановані приватні підприємці та ФОПи, котрі обробляють десятки гектарів землі та непогано матеріально забезпечені. І з вітерцем роз’їжджають на джипах та іномарках?!

Сестра медична Ірина Хома шанована багатьма людьми, а до високої оцінки її праці додалися Почесна грамота Нововоронцовської РДА, грамоти та подяки ДНЗ№1 «Сонечко» та інші заохочення. За минулий рік нею та молодшою медсестрою Оксаною Радченко медичні послуги надані 700 пацієнтам району, а це — понад 10 тис. різних лікувальних процедур!

Теплом та ніжністю зігрівають невтомну в праці й привітливої вдачі медсестру її рідні та близькі. Добра слава лине й про її чоловіка Юрія Миколайовича Хому, головного агронома ДП «ДГ «Піонер», що в селі Любимівка Нововоронцовського району. Їхня надія та розрада — донька Аліна, цьогорічна випускниця місцевої загальноосвітньої школи.

— Наша донечка Алінка старанна у навчанні, — на красивому обличчі її мами засяяли рум’янець і радість. — Не обділена талантом віршування! У її рукописній збірочці струменіють повага до школи і педагогів, ровесників, рідних та близьких. І хвилює наші серця лірика!

Можливо, колись Аліна стане знаменитою поетесою?! Адже у кожному селі — колисці рідної України, як і в містах та селищах, народжуються майбутні знатні хлібороби, льотчики, залізничники, медпрацівники, захисники рідної Вітчизни, поети,митці сцени та кіно, вчені різних галузей знань — представники сотень і сотень професій!

Ірина Хома — одна з мільйонів невтомних працелюбів нашої неосяжної країни!.У розділі «Люди, окрилені працею», стор. 270 довідково-краєзнавчої енциклопедії «НОВОВОРОНЦОВЩИНА — ПЕРЛИНА УКРАЇНИ», виданої на сучасній поліграфічній базі ПрАТ«Херсонська міська друкарня» у 2019 р., вміщена біографія та світлина Ірини Хоми. А ще вона гарно вишиває хрестиком та гладдю для рідних та друзів.

ІНГА ДРЕЛЬ ДАРУЄ ЗЦІЛЕННЯ

МЕДИЧНА сестра денного стаціонару Нововоронцовського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Інга Павлівна Дрель свідомий вибір майбутньої професії зробила ще 22 роки тому (на фото).

На фото ІНГА ДРЕЛЬ.

Її покликання дарувати людям зцілення приносить позитивні результати.

Світлої пам’яті тодішній шанований тисячами нововоронцовців, і не тільки, головний лікар Нововоронцовської ЦРЛ, кавалер ордена Дружби народів Василь Іонович Марченко прийняв на роботу молодого спеціаліста з дипломом про закінчення Нікопольського медучилища по-батьківськи, з задоволенням. Першим трудовим рядком трудової біографії Інги Дрель стало дитяче відділення. Тут вона сумлінно працювала 6 років. А коли виникла необхідність зміцнити створений денний стаціонар у районній поліклініці, вибір адміністрації лікарні впав саме на неї. І неспроста! Її працелюбність, чесність, професіоналізм та непідробна доброта стали перепусткою до більш відповідальної справи.

— Професія медсестри мене схвилювала ще зі молодших класів, хоча, по правді, в думках леліяла й інші мрії, та здійснилася перша. Ніколи про це не пожалкувала! – розповіла пані Інга. — Ніколи не забуваю: моя праця вимагає не лише знань, зібраності та досвіду, а й багато важать привітливе слово, уміння підбадьорити, заспокоїти, особливо підлітків, ветеранів війни та праці. До кожного пацієнта денного стаціонару нашого центру ставлюся з повагою й намагаюся зробити все можливе, аби ретельно виконати всі приписи лікарів.

І це чиста, як джерельна вода, правда! Журналіст кілька разів на власні очі бачив, як медсестра Інга Дрель робить забір крові на аналізи, застосовує прописані лікарями внутрівенні крапельні системи, здійснює вакцинацію населення, проводить швидкі тести на гепатити, ВІЛ-інфекцію тощо. Й у моїй присутності досвідчена медсестра надала якісну медичну послугу директору Нововоронцовської районної дитячої музичної школи Світлані Буренок.

А мешканка райцентру Тамара Завірюха не може обійтися без внутрівенної крапельної системи з ефективними ліками, прописаними лікарем.

Кореспондент Всеукраїнського об’єднання журналістів ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» люб’язно поцікавився їхніми думками про обслуговування в місцевому денному стаціонарі центру,та чи нема корупційної складової, чи не допускають порушень їх прав.

Світлана Буренок:

«Обійтися без якісних послуг денного стаціонару цього разу не змогла. Пігулки та мікстури не завжди можуть вилікувати хворобу. Лікар направив мене на внутрівенну крапельну систему. З перших днів я відчула полегшення. Медсестра Інга Дрель на своєму місці. Її щедре на добро серце, чесність та «золоті руки» за багато років праці зцілили від недуг сотні людей! Я вдячна їй та адміністрації центру,зокрема, виконуючій обов’язки директора Вірі Василівні Мелентьєвій за бездоганне надання медичних послуг».

Тамара Завірюха:

«Інга Дрель дуже хороший спеціаліст! Її бажання допомогти позбутися хвороби та висока культура обслуговування – позитивний приклад для інших. Не лише у сфері медицини. Я вдячна медсестрі Інзі за її турботу про моє здоров’я!»

Трудовий день медсестри І. Дрель ущерть насичений боротьбою за здоров’я людини. Це не перебільшення! Заслужила жінка-матір повагу та авторитет не лише у трудовому колективі, а й серед багатьох мешканців Нововоронцовки та району. Доцільним буде нагадати: краща з кращих медсестер центру первинної медико-санітарної допомоги нагороджена трьома (!) почесними грамотами Нововоронцовської райдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм!. Та для жінки-трудівниці найвищою відзнакою залишається повага земляків. Про Інгу в позитивному контексті писали незалежна громадсько-політична газета Херсонщини «Новий день» (головний редактор, заслужений журналіст України, нагороджений Почесним знаком НСЖУ Анатолій ЖУПИНА), нововоронцовська райгазета «Вісті» (редактор, член Національної спілки журналістів України Ірина КОШАРСЬКА), інші друковані та електронні ЗМІ. Адміністрація центру рекомендували її кандидатуру до довідково-краєзнавчої енциклопедії «НОВОВОРОНЦОВЩИНА — ПЕРЛИНА УКРАЇНИ»(2019). На 56-ій стор. 400-сторінкової книги формату А4 вміщено розповідь про Інгу Дрель під заголовком «Медицина тримається на працелюбах».

Саме завдяки людям у білих халатах, які в будні та свята невтомно стоять на варті здоров’я тисяч мешканців Нововоронцовського району, не зникає із їхніх облич радісна посмішка, а з сердець надія на швидке одужання!

Микола ГУРЕПКО, журналіст Всеукраїнської ІА об’єднання журналістів ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ», м.Київ, член НСЖУ, НСПУ, НСНЖУ.

Автор нагороджений державною нагородою, відзнакою Президента України, медаллю «За працю і звитягу», Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» та нагрудним знаком.
Фото автора.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter