Допомогу на дітей можна отримати за умови сплати ЄСВ за усі місяці 2019 року, або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи - підприємця.

Призначення і виплата допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання ФОП.

Призначається така допомога на період карантину та на один місяць після дати його скасування одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.

Розміри доплати розраховувалися, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 і 10 років:

для ФОП, у яких діти у віці до 6 років, – 1779 грн;
для ФОП, у яких діти у віці від 6 до 10 років, – 2218 грн.

Якщо дитині виповнилося шість років у період виплати допомоги, то її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця. Якщо в травні місяці дитині виповнилося 10 років , підприємець має право на отримання допомоги тільки у цьому місяці.

Допомога призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Щоб отримати таку допомогу, заявник подає/надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

• копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
• довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
• копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
• копію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

За визначеним переліком тільки у вигляді фотокопій заявник може подати такі документи в електронній формі на офіційному сайті Мінсоцполітики через Е-послугу. На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про П. І. Б. заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Якщо до заяви, поданої у паперовій формі, не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у раз подання заяви та документів в електронній формі).

З повагою, адміністрація управління соціального захисту населення Нововоронцовської райдержадміністрації

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter