У четвертому номері газети від 23 січня 2020 року було надруковано звернення районного активу ветеранів та волонтерів, про підготовку до 75 - річчя Великої Перемоги та прохання надати підтримку людям похилого віку.

Прочитавши звернення, рада ветеранів Хрещенівської с\ради вирішили приєднатися до виконання. Були проведені зустрічі з людьми похилого віку. Планували провести святкування Дня Перемоги.

Але карантин у зв’язку з коронавірусом змінив наші плани.

Поступила пропозиція від директора Хрещенівського будинку культури Т.Л. Ноженко зробити ролик і розповсюдити через мережу Інтернет.

Зібралася ініціативна група і дотримуючись правил карантину розприділили фронт роботи над відеоматеріалом.

Тетяна Леонідівна вела зйомки, художній керівник будинку культури О.І. Кушко та вчитель Хрещенівської школи Т.Г. Копиток – монтували.

З екрана звучали привітання від сільського голови Ю.О Карнаухого, голови ради ветеранів Т.І. Гончар, директора школи О.Г. Квітки.

Прозвучали пісні у виконанні учениці 6 класу Вікторії Білоус та жительки с. Хрещенівка Т.Л. Кислиці.

Можливо не все так отрималось як хотіли, та головне люди нас почули, підтримали, дякували що не забули, пам’ятаємо і зберігаємо пам’ять про наших визволителів.

Дійсно, в нашому селі пам’ятають про тих, хто боровся за мир і спокій.

В 1977-1979 роках, в селі на території Парку відпочинку, під керівництвом голови колгоспу Фузова М.Ф збудовано Меморіал Слави, до якого входили: пам’ятник воїнам визволителям, вічний вогонь, стели з іменами загиблих воїнів, які визволяли наші села і алея, присвячена воїнам – землякам, які не повернулися з війни до рідних домівок, загинули в різних куточках Землі.

Дякуючи колективам Хрещенівської школи, дитячого садочка, будинку культури, працівникам СТОВ «Птахівник», сільської ради, під керівництвом сільського голови завжди приділяється велика турбота по догляду за Меморіалом. І цього року Меморіал Слави доглянутий. До нього йшли люди, з дотриманням умов карантину, по одному, сім’ями, несли квіти, в більшості молоді батьки зі своїми дітками. Спостерігаючи, в мене на очах були сльози радості і гордості, що молоде покоління приклоняються перед бойовим подвигом своїх предків. Вони пам’ятають і дітям своїм розповідають. Під керівництвом директора школи Квітки О.Г. працює музей при школі. Найбільше місця виділено на розділ «Велика Вітчизняна війна», де зібрано багато матеріалу про визволителів наших сіл і воїнів – земляків. Проводяться екскурсії, відкриті уроки, ведуться дослідницькі роботи… Ніхто незабутий і ніщо не забуто!

З подарунками і символічними букетиками бузку, 8 травня, сільський голова і голова ради ветеранів, провідали учасників війни, старійшин наших сел. Проживає їх на території с/ради 10 чоловік – це ті, кому в роки війни було від 10 до16 років. Бузок, як символ Дня Перемоги в нашому селі, тому, що до вічного вогню, в нашому парку, вела бузкова алея. І завжди на 9 Травня, кущі бузку розквітали, і їх краса, і запах ніби вітали всіх з Днем Перемоги.
А як радісно нас зустрічали ветерани. Ніби були і здивовані, а чекали.

Говорять: «А ми думали чи привітає хто, чи не забули це свято? Бо зараз хто як хоче, так і трактує історію. А для нас 9 Травня дійсно День Великої Перемоги! Ми його так чекали, хоч і зі слізьми на очах, але все таки, Перемога».

Найстарша жителька нашої с\ради Киянська Марія Михайлівна, якій 94 роки, розповіла нам, як діти і жінки допомогали армії, підносили снаряди і боєприпаси. Носили з Петрівки аж до Петропавлівки. Була непогодь, болото, коні не тягнули, а діти і жінки донесли, допомогли і перемогли.

Хтось співав нам пісні, хтось зі слізьми на очах дякував, що не забувають про них, піклуються, особливо Юрій Олександрович завжди провідає, розпитає як життя, чим зможе допоможе.

Взагалі були всі дуже вдячні. До місцевої влади зауважень не було. Були тільки нарікання на здоров’я та дорогі ліки, дороге вугілля, ще й любимі канали по телевізору зробили платні. «Та хіба нашої пенсії хватить на все?»

Творча група звернулася до молоді села, щоб ролик із привітанням вони показали своїм дідусям і бабусям, сусідам, бо не у всіх пенсіонерів є сенсорні телефони.

Сміливіше ідіть дорогою добра і допомагайте старшому поколінню.

Кожна людина на Землі має сказати «Ні» війні. Бо великий подвиг дістається великою кров’ю… Вічна пам’ять вершителям великого подвигу, нашим дідам і прадідам! Хай спасенною буде наша земля від війни.

Ніхто незабутий і ніщо не забуто.

Т.І. Гончар, голова Хрещенівської ради ветеранів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter