Медицина – це перш за все люди. Це пацієнти, які потребують допомоги, і медики – лікарі, медичні сестри, фельдшери, акушерки, лаборанти – які самовіддано рятують життя, повертають здоров’я, гоять рани, вселяють віру та дарують надію.

Незважаючи на цілу низку проблем, які в останні роки намагається подолати система охорони здоров’я в Україні, медики як істинні професіонали, як мовчазні ангели-охоронці з вірою і впевненістю, докладають усіх зусиль задля збереження життя і зміцнення здоров’я жителів нашого району, виявляючи відданість своїй справі, ігноруючи особисті плани і проблеми, часто наражаючись на професійні небезпеки і навіть ризикуючи власним життям.

В КНП «Нововоронцовський РЦПМСД» працюють 56 медичних працівників.

Це – сумлінні, добрі, професійні лікарі та середні медичні працівники, здатні на самопожертву, готові часточку своїх турбот і зусиль віддати не тільки для своєї родини, але й для ближніх, для хворих чи немічних. Саме ця жертовна праця заслуговує визнання і повагу серед людей, а також Божу ласку.
І не дарма держава надала центрам первинної медико-санітарної допомоги великі повноваження- динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів та надання первинної медичної допомоги від народження і на протязі всього життя людини.

Лікарі — педіатри Володіна Тетяна Василівна, Решетова Світлана Василівна, Лебідь Анна Миколаївна проводять медичний супровід, спостереження за станом здоров’я та лікування дітей від 0 до 17 років.

Допомогають лікарям в педіатричній роботі, використовуючи програму «Електронне здоров’я» досвідчені медичні сестри Голобородько Оксана Володимирівна, Лисейко Дар’я Константинівна, Луменецька Алла Іванівна.

Медики, даючи клятву – присвятили своє життя і працю великій справі – готовності надати кваліфіковану допомогу тим, хто вірить, надіється і дуже потребує цієї допомоги.

Так, це щастя велике – бути потрібним людям, прожити своє життя гідно, увічнивши його добрими справами, плідними учинками на ниві життя.

Відповідально ставляться до роботи, обслуговуючи як доросле так і дитяче населення згідно заключених декларацій сімейні лікарі — Савіна Ірина Георгіївна, Кордис Лілія Василівна та їх помічниці — медичні сестри Панчук Альона Василівна та Горб Юлія Станіславівна.

    

Надають медичну допомогу дорослому населенню району починаючи з 18 річного віку досвідчені лікарі-терапевти Євич Наталія Миколаївна, Гладнєва Ганна Михайлівна, медичні сестри Гевкан Ольга Анатоліївна та Сичова Ольга Володимирівна.

  

Праця людей у білих халатах – важка, жертовна і благородна. На жаль, ми не завжди маємо належне медичне забезпечення, повне фінансування, сучасну медичну техніку, високу заробітну плату, проте маємо знання, досвід, витримку, силу, чуйні серця і золоті руки.

Великий досвід роботи, що вклався в не одне десятиліття має дружний колектив медичних працівників Золотобалківської сільської лікарської амбулаторії.

Лікар-терапевт Вітцівський Валерій Михайлович та лікар-педіатр Давиденко Тетяна Вікторівна із медичними сестрами Коваль Антоніною Йосипівною, Полюганич Наталею Федорівною, Мисько Ольгою Миколаївною, Басараб Юлією Миколаївною обслуговують жителів сіл Золота Балка, Хрещенівка, Шевченівка, Михайлівка, Осокорівка.

Враховуючи вимоги сьогодення щодо реформування медичної галузі Давиденко Тетяна Вікторівна пройшла шестимісячні курси перепідготовки і з 01 липня 2020 року запрацює, як сімейний лікар, надаючи медичну допомогу як дитячому, так і дорослому населенню.

Серце жінки – невичерпне джерело милосердя, доброти і великодушності. Саме тому професія медсестри стала майже винятково жіночою. Бо потребує вона і жертовності, і готовності завжди прийти на допомогу, і неабиякого терпіння та витримки. І, безперечно, професіоналізму, який щохвилини стоїть на сторожі життя і здоров’я кожного пацієнта.

Помічниця, піклувальниця, ангел-хоронитель. Як тільки не називають вас, шановні медсестри, в найтяжчі хвилини свого життя ті, хто потребує особливої уваги й опіки. За вашу невтомну працю, що межує з героїзмом, — низький вам уклін і найкращі побажання. За вашу скромність і самовідданість — честь і шана. За ваші недоспані ночі нехай віддячить вам доля сторицею радості, добра і любові. І нехай ваша праця ніколи не буде непоміченою в суспільстві, якому ви віддали роки свого життя і звитяжної праці.

Дуже приємно чути слова похвали та подяки на адресу наших медичних працівників, які працюють в сільських лікарських амбулаторіях та ФАПах і надають медичну допомогу жителям сел безпосередньо на місцях. Це Крупка Світлана Миколаївна — сестра медична загальної практики сімейної медицини Любимівської СЛАЗПСМ, Петях Олена Володимирівна — завідувачка Дудчанським ФАПом, Новікова Людмила Василівна, акушерка Гаврилівської СЛА, Гребенюк Тетяна Володимирівна, завідувачка Біляївським ФАПом, Нікітенко Галина Георгіївна, акушерка Нововоскресенської СЛА, Мінських Галина Володимирівна — завідувачка Петропавлівським ФАПом, Маменчук Марія Іванівна — завідувачка Михайлівським ФАпом, Пенська Ольга Мирославівна, завідувачка Осокорівським ФАПом. Звичайно всіх не перелічити, але всі медики на селі — це професіонали своєї справи.

А ось жителі с. Осокорівка надіслали лист-звернення зі словами подяки на адресу Шабодаш Олени Володимирівни – сестри медичної Осокорівської СЛА. «Її добре серце, лагідна посмішка, допомагають долати всі наші недуги. Дякуємо їй за чуйність, безвідмовність у наданні медичної допомоги у будь-який час доби, у будь-яку негоду», — пишуть вони.

Хочеться також відзначити і Залеську Катерину Трофимівну — завідувачку Трудолюбівським ФАПом, яка має найбільший безперервний стаж роботи у медицині — 48 років з одним записом у трудовій книжці – 07.03.1972 року прийнята на роботу завідувачем Трудолюбівського ФАПу і дуже шанована серед односельців людина. У 2020 році, який визначений роком медсестринства в Україні вона нагороджена в номінації «За відданість професії».

Також зі словами вдячності за сумлінне виконання своїх функціональних обов’язків я звертаюсь і до статистиків медичних, які ведуть медичну статистичну звітність, медичного реєстратора, молодших медичних працівників, водіїв, що забезпечують виклики медпрацівників до пацієнтів на дому, до адміністративно-господарчого персоналу, бухгалтерів, що ведуть фінансову – господарську діяльність підприємства. Без кожного вмілого працівника не було б злагодженої роботи підприємства.

Дякую за співпрацю та взаєморозуміння всім лікарям та середнім медичним працівникам із КНП «Нововоронцовська ЦРЛ», Нововоронцовської підстанції Бериславської станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, адже всі ми разом проводимо щоденну — невпинну боротьбу за здоров’я та життя людини.

Шановні медичні працівники району, шановні медики–ветерани!!!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята —
Дня медичного працівника!!!

Медпрацівником не кожен може бути,
Не кожне серце вміє співчувать,
Розвіять страх, про себе вмить забути,
Й життя, здоров’я іншим рятувать.
Частенько з «того світу» витягати,
Щоб повернути сонце, пісню, сміх.
Велике серце мусить медик мати
Й нести у світ добро й любов до всіх.
Спасибі Вам за серце співчутливе,
За світлу душу, мудрість, доброту,
За радість жити, сонечко грайливе
І за звичайну людяність просту.

Бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра і благополуччя, невичерпної енергії та нових професійних здобутків. Нехай благословенними будуть Ваші дороги, радують друзі, колеги, надихають нові справи, зігріває родинне тепло.

З повагою, В. МЄЛЄНТЬЄВА, в.о. директора КНП «Нововоронцовський РЦПМСД»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter