У творчому доробку нововоронцовця, письменника і журналіста Миколи Михайловича ГУРЕПКА 16 книг прози. З-під його пера вийшли книжки легенд «Від синіх гір до сивого Дніпра» й «Шкатулка гетьмана», повісті «Жорна», «Земні боги», «Родом з пекла», «Знакомые лица», збірники повістей «Провінціали» і «Чорний барон», романи «Суд совести», «Степова царівна», «Неофеодали», «Тераріум», дві енциклопедії «Знайомтесь:нововоронцовці», довідково-краєзнавча енциклопедія «НОВОВОРОНЦОВЩИНА –ПЕРЛИНА УКРАЇНИ», біографічно-літературна книжка «Поле життя 70-річного ювіляра».

Нарис «ПОЛЕ ЖИТТЯ 70-РІЧНОГО ЮВІЛЯРА» про Івана Федоровича СКЛАДЕНКА, колишнього голову правління ордена Трудового Червоного Прапора колгоспу ім.Леніна, кавалера ордена «Знак Пошани»,нагородженого Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, трудовою відзнакою «Знак Пошани» колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України, багатьма почесними грамотами Міністерства сільського господарства УРСР, почесними грамотами районного та обласного рівнів. У цій книзі, ілюстрованій світлинами минулих років і сучасності, також подані штрихи до життєвих портретів дружини орденоносця Варвари Петрівни Складенко — одного з найдосвідченіших у районі бухгалтерів, багатолітнього головного бухгалтера КЗ «Нововоронцовська центральна районна лікарня». А також відведено місця про їхніх працьовитих і авторитетних серед людей доньок Ольгу та Аллу, котрі здобули вищу медичну освіту, авторитетні і досвідчені лікарі. Ольга Складенко з першого ж дня своєї трудової діяльності працює за спеціальністю у названій ЦРЛ, а її сестра Алла – лікар лікарні №6 при Запорізькому медичному університеті. Не забуті й світлі обличчя внуків та велика шанована рідня високоповажаного подружжя у Нововоронцовці та за її межами Івана Федоровича і Варвари Петрівни.

Прозаїк і журналіст, автор 16 книг Микола ГУРЕПКО – лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Яра Славутича та Херсонської літературної премії ім. Миколи Куліша, здобув вищі освіти у містах Львові та Києві. Працював у редакціях районних та обласних газет, кореспондентом військової газети. З 2017 – журналіст Інформаційної агенції об’єднання журналістів ГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» (м. Київ) Національного руху «За справедливість».

Його невтомне письменницьке і журналістське перо високо оцінене не лише багатьма шанувальниками творчості, а й заслуженими відзнаками районного, обласного та всеукраїнського рівнів. Зокрема, Микола Гурепко удостоєний медалі «ЗА ПРАЦЮ І ЗВИТЯГУ» — державної нагороди України, відзнаки Президента України, Почесної грамоти Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» та нагрудного знака, медалі МВС України «За сприяння органам внутрішніх справ України», десятків відзнак районного, обласного та відомчих нагород зі столиці України.

Нам дуже приємно, що високо оцінив енциклопедію «Нововоронцовщина — перлина України» нашого земляка Миколи Гурепка відомий у херсонському краї та далеко за його межами, вірний син України, обдарований публіцист, поет, прозаїк, есеїст, перекладач, лауреат літературних премій ім. К.Паустовського, Херсонської обласної літературної премії ім. Миколи Куліша та інших, переможець обласного конкурсу «Краща книга Херсонщин» 2019 р. у номінації «Краща поетична збірка», — «Озиме поле» Василь Григорович ПІДДУБНЯК. Майстер золотого пера відомий не лише як поет та журналіст, а й як член редакційної колегії всеукраїнської газети захисту інтересів селян «Сільські вісті», незалежної громадсько-політичної газети Херсонщини «Новий день» та інших вітчизняних ЗМІ.

Ірина КОШАРСЬКА, редактор нововоронцовської райгазети «Вісті», член Національної спілки журналістів України.
На фото: Василь ПІДДУБНЯК (з Інтернету). ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter