Джерело: dpss-ks.gov.ua

Фахівцями Нововоронцовського управління Головного управління Держпродспоживелужби в Херсонській області та Нововоронцовської районної державної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичне обстеження мисливських господарств Державного підприємства «Великоолександрівське лісомисливське господарство» та «Нововоронцовська районна організація українського товариства мисливців та рибалок» на території Нововоронцовської селищної ради та Новоолександрівської сільської ради.

Заходи відбуваються на виконання наказів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо проведення епізоотичних обстежень мисливських угідь, погодження відкриття сезону полювання 2021-2022 років на підконтрольних адміністративних територіях та Закону України «Про ветеринарну медицину» ст. 19 «Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд під час полювання».

Протягом обстеження звернуто увагу на тип господарств, їх площу, щільність поголів’я диких тварин, шляхи міграції, підгодівлю, факти загибелі тварин.

Відповідно до актів епізоотичного обстеження мисливських угідь Нововоронцовської РО УТМР на предмет епізоотичного благополуччя встановлено:

- Нововоронцовська РО УТМР займається діяльністю та здійснює постійний контроль за відтворенням, збереженням та раціональним використанням тваринного світу на зазначеній території. Загальна площа земельних угідь товариства складає 17,7 тис. га. Землеугіддя розташовані на території Нововоронцоської селищної та Новоолександрівської сільської ради.

- Згідно таксації (09.07.2021 року) чисельність голубів - 1995 голів, перепілок - 691 голів, птахів занесених до Червоної книги України: канюк степовий - 8 голів, орел степовий - 4 голів, лунь польовий - 12 голів.

- З початку 2021 року відстріляні всього: бродячих собак - 4 гол, котів - 5 гол, 19 гол. червоної лисиці, зайців -8 голів.

Державне підприємство «Великоолександрівське ЛМГ» займається розведенням диких тварин та птиці. Загальна площа земельних угідь господарства складає 41,5 тис. га. Землеугіддя розташовані як на території Нововоронцовської селищної та Новоолександрівської сільської ради. На користування рештою земельними угіддями (близько 33 тис. га) не укладені договори й вони є землями державного мисливського резерву.

Згідно таксації (09.07. 2021 року) чисельність голубів - 3 680 голів, перепілок - 1 640 голів, качки всіх видів -150, лиска - 130; норець великий - 92 голови; птахів занесених до Червоної книги України: огар - 12 голів, лунь польовий - 6 голів.

У 2021 році на території ДП «Великоолександрівське ЛМГ» відсутні неблагополучні пункти по гостроінфекційним хворобам тварин та птиці. За даними ДП «Великоолександрівське лісомисливське господарство» з початку 2021 року відстріляні всього: бродячих собак - 3 гол, котів - 4 гол, 5 гол. червоної лисиці, 2 голів вовків, зайців - 76 голів.

Єгерською службою постійно проводиться обстеження угідь на предмет виявлення тварин та птиці з підозрілою (невластивою) поведінкою чи їх трупів, а також бесіди з мисливцями щодо епізоотичної ситуації по захворюванню свиней на африканську чуму та птиці на грип та сказ тварин на території України та Херсонської області, наслідки виникнення даних захворювань. Ведеться контроль єгерською службою за переміщенням та міграцією тварин та птиці в мисливських угіддях.

У 2021 році на території Нововоронцовської селищної ради та Новоолександрівської сільської ради відсутні неблагополучні пункти по гостроінфекційним хворобам тварин та птиці.

Станом на дату складення актів епізоотичного обстеження, трупів загиблої птиці та тварин не виявлено, епізоотична ситуація по гостроінфекційним хворобам тварин та птиці залишається благополучною.

Проведено роз'яснювальну роботу щодо профілактики африканської чуми свиней, сказу тварин, грипу птахів та заходів особистої гігієни під час полювання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter