Друк

Автор: Шовкопляс Вікторія, Управління внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич розповів під час пресконференції, що зразки було відправлено до лабораторії ще 16-17 червня.

«На жаль, серед тих біоматеріалів, що ми надіслали — 2 позитивних випадки захворювання на коронавірус штаму Дельта. Обидва випадки летальні. Тож починаючи мінімум з червня цей штам циркулює в Херсонській області і поступово витісняє інші», - повідомив Юрій Ромаскевич.

 Як наголосив лікар, штам Дельта є набагато заразнішим, він супроводжується більш важким клінічним перебігом та призводить до більш високого рівня смертності.

За даними МОЗ, симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени. 

Одним з найдієвіших способів захиститися від тяжкого перебігу хвороби Юрій Ромаскевич назвав вакцинацію:

«Херсонщина має один з найвищих рівнів захворюваності. Та динаміка дозволяє стверджувати, що невдовзі ми будемо вимушені повернутися до карантинних обмежень. Ми ще маємо час захиститися й вакцинуватися. Крім того, науково доведено ефективність усіх 4 вакцин, які зараз є в Україні».

Де вакцинуватися на Херсонщині (адреси і графіки пунктів та центрів вакцинації).

Штам Дельта виявлено шляхом за допомогою секвенування геному — генетичного аналізу коронавірусу у біоматеріалах пацієнтів з областей України, зокрема й Херсонщини, обраних випадковим чином. Дослідження проводиться в Інституті молекулярної біології та генетики Україні, а також у референс-лабораторії ВООЗ.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter