Автор: Микола ГУРЕПКО, журналіст Інформаційної агенції об’єднання журналістів ВГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» (м.Київ) Національного руху «ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ», член НСЖУ, НСПУ і НСНЖУ.

СПЕКОТНОГО ЛИПНЕВОГО НАДВЕЧІР’Я, якби не пильність та сміливі дії мешканця 1-го під’їзду багатоквартирного будинку №25 по вул. Воронцова містечка Нововоронцовка Максима Геннадійовича ДЕЦИКА, 17 липня ц.р., то у сусідньому під’їзді могла б трапилося біда. Один із власників 3-кімн.кв.залишив без нагляду електричну плитку та сковорідку з чимось на ній і…. І був вимкнений його мобільний телефон.

Вдихнувши зі кватирки чужої кухні клубки їдкого диму, мешканці будинку захвилювалися. Господареві телефонував не один із них,і журналіст зокрема. Сотовий був вимкнений або заблокований. Припустили, власника нема вдома.

Мешканець 1-го під’їзду будинку №25 Максим Децик, не гаючись, діяв швидко, проникнувши до сильно задимленої кухні через відчинену кватирку. Без перебільшення, молодий чоловік і батько ризикував власним здоров’ям та, навіть життям. І, не побоюся написати, поставив міцний заслін пожежі, що могла заподіяти шкоду як здоров’ю, так і майну власника помешкання і не тільки.

Їдкий дим «виїдав» та засліплював Максимові очі, не даючи йому дихати,заполонивши не лише сходові клітки під’їзду, а й частину подвір’я. Рятівник діяв майже навпомацки. У дуже задимленій кухні витягнув із розпеченої розетки дріт, що живив розжарену спіраль електроплитки зі сковорідкою. Якби не гідний поваги вчинок Максима та дії сусідів, зокрема його дружини Інни Дмитрівни, працівниці ДНЗ№1 «Сонечко» Нововоронцовської селищної ради, Валентини Ігумнової та інших,могло б дійти до загорання майна господаря, виникнення великої пожежі, інших непередбачуваних наслідків. За словами досвідчених пожежників, якби не рішучі дії Максима Децика, власник оселі міг задихнутися та згоріти живцем,не кажучи про інші «сюрпризи», що могли зашкодити йому та мешканцям багатоквартирного будинку №25!.

Надзвичайна подія, що мала місце, викликала резонанс не лише на центральній вулиці містечка, а й на його околицях. І обросла непотрібними вигадками та інсинуаціями. Десятки жителів Нововоронцовки, з якими спілкувався журналіст ВГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ», підтримують сміливі дії Максима Децика в складній життєвій ситуації, що межувала з великою бідою.

Серед нас живуть і працюють люди, здатні на героїчні вчинки. Це і про Максима Геннадійовича та інших небайдужих мешканців степового містечка Нововоронцовка.

ЖУРНАЛІСТ ВИСЛУХАВ ТА ЗАНОТУВАВ думку одного з поважаних мешканців багатоквартирного будинку№25. Зі зрозумілої причини, той не побажав, аби його ім’я називали в ЗМІ, Автор не згадує імені потенційного погорільця!

- Сонце котилося за небосхил несподівано з кватирки кухні 3-кімнатної квартири другого під’їзду з’явилися густі клубки їдкого диму. – повідав співбесідник, хоча й журналіст мимоволі став свідком надзвичайної події. - З кожною секундою дим клубочився з вікна більше та більше, не даючи дихати дорослим та діткам, застеляючи подвір’я. Ті мешканці, котрі зберегли номер мобільного телефону, дзвонили власнику задимленої кухні не раз і не два. Телефон був вимкнений. А зволікання могло призвести до непоправних наслідків для життя людей, майна,та самої будівлі. З електрикою жартувати ж не можна! Та чи не найрішучіше діяв Максим Децик. Чоловік,незважаючи на небезпеку, проник через дуже задимлену кватирку до тісної кухні хазяїна. Як стало відомо, на дуже розжареній спіралі електроплитки була помічена сковорідка, а на ній страва чи щось інше перетворилося на вугілля. «Аромат із кухні та під’їзду нікому не давав дихати. Їдкий дим «виїдав» та засліплював Максимові очі. Але Максим не розгубився. Ризикуючи отримати опіки рук, відімкнув від електромережі електроплитку. А його дружина працівниця ДНЗ№1 «Сонечко» Інна Дмитрівна чи не найбільше хвилювалася, боячись, що з батьком її сина може трапитися лихо. Всі, хто того спекотного надвечір’я знаходився на подвір’ї, були переконані, що потенційного погорільця не було вдома… Правда й те, згодом відчинилися двері квартири й на порозі стояв її господар…

Й автор цих рядків побачив, як відчинилися двері та з квартири вийшов її власник.

Можливо, об’єктивну оцінку надзвичайної події, що могла стати загрозою життю та майну, дадуть не байдужі власники квартир та садиб містечка. Й самі ніколи не допустять ігнорування правил протипожежної безпеки та користування електричною енергією! Хоча… має право на існування інша версія надзвичайної події. Мовляв, господаря не було вдома, а електроплитку зі сковорідкою він залишив без нагляду,відлучившись із будинку…

Що ж, очевидці події знають правду, а інше…Якщо ж насправді господар знаходився в квартирі, невже не вдихав їдкий дим із кухні та не побачив свого рятівника Максима Децика?! Запитання, запитання…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter