А. Радченко, виконувач обов’язків начальника Високопільського відділу Бериславської окружної прокуратури 

За позовом Бериславської окружної прокуратури судом відкрито провадження у справі про визнання недійсним рішення тендерного комітету щодо визначення суб’єкта господарювання переможцем торгів із закупівлі вугілля кам´яного на суму понад 2,6 млн грн та визнання недійсним укладеного з ним договору.

Підставою звернення прокуратури до суду стало виявлення суттєвих порушеннь вимог Закону України «Про публічні закупівлі» під час проведення процедури відкритих торгів.

Зокрема, подане тендерне оголошення розміщене в системі публічних закупівель «ProZorro» не відовідало фактичним даним, які відображались у тендерній документації в частині об’ємів та найменування предмету закупівлі.       

Це унеможливило рівність учасників процедури, оскільки одні готували пропозицію і товар відповідно до документації, а інші – виходячи з умов оголошення. Крім того, учасники не могли коректно спрогнозувати вартість пропозиції та можливість поставки.

Ураховуючи викладене, пропозиція товариства-переможця підлягала відхиленню.

Ігнорування замовником вимог законодавства призвело до вжиття прокуратурою заходів реагування та звернення до суду з відповідним позовом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter