Друк

Ірина КОШАРСЬКА, редактор нововоронцовської газети «Вісті», член Національної спілки журналістів України.

ІЗ НАПОЄНИМ ПАХОЩАМИ САДОВИНИ, КВІТІВ ТА ХВОЇ СТЕПОВЕ НАДВЕЧІР’Я на великому майдані перед центральним будинком культури містечка Нововоронцовка відбулася врочистість з нагоди дуже знакової події українського народу і світової спільноти – 30-ї річниці незалежності України. Під хвилюючі мелодії на високу щоглу було піднято Державний Прапор України. Цю почесну місію виконали голова спілки територіальної громади учасників АТО/ООС Олександр Юсупов та викладач Нововоронцовської ДЮСШ Олена Лачина.

З вітальною промовою перед громадою виступив Нововоронцовський селищний голова — керівник територіальної громади Володимир Володимирович Марчук (на фото).

Оратор, зокрема, наголосив: «І надалі День незалежності України буде для кожного українця особливим символом незламності, надії та перемоги. Віримо, що з кожною хвилиною наближаємося до найзаповітнішого і також очікуваного миру». Він не лише тепло привітав учасників велелюдного дійства та висловив найкращі побажання, а й вручив заслужені відзнаки.

Грамоти голови Херсонської облдержадміністрації «За сумлінну і плідну працю, вагомі досягнення у професійній діяльності, активну громадянську позицію та з нагоди 30-ї річниці незалежності України» удостоєні: директор ДП «Дослідне господарство «Піонер» Вячеслав Бєлов та начальник відділу зі збуту дочірнього сільгосппідприємства «Агро-Форум-2» Віктор Гомон. А диплом-подяку голови ОДА вручено Людмилі Кубрак, матері загиблого Героя України, кавалера ордена «Золота Зірка» за здійснення визначного геройського подвигу Вячеслава Кубрака.

Грамотою Бериславської райради Херсонської області нагороджені старший фельдшер Нововоронцовської підстанції Бериславської станції КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини Любов Ваврищук (на фото) та начальник сектора поліцейської діяльності №1 ВП №1 Бериславського райвідділу поліції ГУНП в Херсонській області Максим Кордис.

Рідні та близькі тепло привітали і місцевих представників територіальної громади з нагородженням Грамотою голови Бериславської райдержадміністрації. Слід зазначити, що Нововоронцовська ТГ чи не наймолодша в області! А володарями цієї відзнаки стали директор КЗ «Нововоронцовський центр надання соціальних послуг» Нововоронцовської селищної ради Наталю Киян, приватний підприємець Сергій Складенко і головний спеціаліст з питань земельних відносин та агропромислового розвитку апарату Нововоронцовської селищної ради Лариса Труш.

Голова селищної ради Володимир Марчук не лише вручав нагороди та квіти за дорученням колег-керівників із області та району, а й місцевої громади, яку успішно очолює вже другу каденцію.

Серед удостоєних Почесної грамоти Нововоронцовської селищної ради не один десяток шанованих працелюбів. Серед них — голова профкому Осокорівського закладу повної середньої освіти Зінаїда Бережна, начальник 3 Державного пожежно-рятувального поста ГУ ДСНС у Херсонській області Олексій Горбенко, заступник генерального директора СТОВ «Відродження» Михайло Залеський, сестра медична процедурна терапевтичного відділення комунального некомерційного підприємства «Нововоронцовська центральна лікарня» Інна Зуркова, учасники бойових дій у зоні проведення операцій об’єднаних сил Володимир Івахненко, Василь Чулей, Володимир Стовба та Іван Томілович, колишній начальник автостанції мешканка смт Нововоронцовка Галина Каштан, ПП Олександр Коневицький, сестра медична Нововоронцовської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини комунального некомерційного підприємства «Нововоронцовський центр первинної медико-санітарної допомоги Алла Луменецька. А також Почесної грамоти удостоєні інспектор з реагування патрульної поліції сектора поліцейської діяльності №1 ВП №1 Бериславського райвідділу поліції ГУНП в Херсонській області Микола Перепада, завідувач краєзнавчого музею КЗ «Нововоронцовська центральна бібліотека» Валентина Тартиця, викладач по класу фортепіано КЗ «Нововоронцовська музична школа» Ірина Флягіна, заступник директора з виховної роботи Нововоронцовського закладу повної загальної середньої освіти Альона Хріник, директор Осокорівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Марина Шевченко, тренер-викладач з футболу КЗ «Нововоронцовська ДЮСШ» Сергій Широкий. Не обділені цією відзнакою й старший дільничний офіцер поліції сектора поліцейської діяльності №1 ВП№1 Бериславського райвідділу поліції ГУНП в Херсонській області Володимир Шляпін, директор Миролюбівського НВК «Школа –сад» Галина Штанько й громадський активіст із села Хрещенівка Іван Ясницький.

…Епілогом багатолюдного свята з нагоди 30-ї річниці незалежності України став святковий концерт аматорів художньої самодіяльності культармійців центру громади та сіл. Відрадно, зворушив серця та подарував чудовий настрій сотням і сотням учасникам урочистого дійства. Музика, пісні та танці у виконанні самодіяльних артистів Нововоронцовки та сіл, які входять до територіальної громади, символізували самобутню культуру та автентичність минулого й сучасної Української держави. А ще приємними сюрпризами стали змістовні книжкові виставки, на яких були широко представлені кращі з кращих романи та повісті митців всеукраїнського значення, художні та поетичні твори прозаїків та поетів Херсонщини та громади, дитяча література тощо. Як завжди, краян та гостей порадували народні майстри — авторитетні в містечку та селах громади умільці. Вони представили цікаві виставки декоративно-вжиткового мистецтва.

За відгуками багатьох учасників святкування 30-го Дня незалежності України, цьогорічне організоване й представлене чи не найзмістовнішим за останні роки.

Добре попрацювали апарат селищної ради та її служби, культпрацівники, освітяни — всі, кому не байдужа доля незламної і сильної Української держави.

КОРИСТУЮЧИСЬ НАГОДОЮ, авторка зустрілася з досвідченим колегою по перу, діючим журналістом об’єднання журналістів Інформаційної агенції ВГО «Журналісти проти корупції» (м.Київ), членом Національної спідки письменників України, Національної спілки журналістів України Миколою Михайловичем Гурепком, котрий також цього святкового дня також був нагороджений ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ ГОЛОВИ НОВОВОРОНЦОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ — КЕРІВНИКА НОВОВОРОНЦОВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ВОЛОДИМИРА ВОЛОДИМИРОВИЧА МАРЧУКА.

30-а річниця незалежної України дуже важлива подія в житті кожного з нас та багатьох країн світу. Серед земляків-херсонців, котрі невтомно працюють на благо рідної Вітчизни, заслужено можна назвати й одного з літописців історії минулого та сучасності Херсонського краю українського письменника і журналіста, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. Яра Славутича, Херсонської обласної літературної премії ім. Миколи Куліша Миколу Михайловича ГУРЕПКО. За роки незалежної України талановитий трудівник пера відзначений медаллю «ЗА ПРАЦЮ І ЗВИТЯГУ» — відзнакою Президента України(2018), Почесною грамотою Верховної Ради України «ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ» (2010), медаллю Міністерства внутрішніх справ України «ЗА СПРИЯННЯ ОРГАНАМ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ» (2007), нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «ВІДМІННИК ОСВІТИ УКРАЇНИ» (2004), відзнакою (медаллю) «ЗА ПРОФЕСІЙНУ ПРАЦЮ» Всеукраїнського об’єднання «КРАЇНА», НСНЖУ та об’єднання журналістів ВГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ»(2019), десятками відомчих, обласних та місцевих органів державної влади та ін.

Наш земляк Микола Гурепко також нещодавно отримав чергову відзнаку – Почесну грамоту голови Нововоронцовської селищної ради – керівника Нововонцовської територіальної громади: «Нагороджується ГУРЕПКО Микола Михайлович, прозаїк, журналіст, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. За вагомий особистий внесок у розбудову та розвиток громади, високий професіоналізм, активну життєву позицію та З НАГОДИ 30-ї річниці незалежності України». Селищний голова Володимир Марчук».

Не могла не поінтересуватися в письменника і журналіста Миколи Гурепка над чим від працює сьогодні? Адже він у непрості для нашої держави роки зумів видати 16 книг прози, що стали цінним надбанням не лише районної та інших книгозбірень, а читають і висловлюють позитивні відгуки про творчість літератори люди різних поколінь та професій, учнівська та студентська молодь. Його книги також читають нововоронцовці та їхні близькі, котрі проживають та працюють в інших регіонах України та іноземних державах, зокрема в Польщі, США, Ізраїлі, Росії, Білорусі та інших країнах. І це, звичайно, на літератора покладає велику відповідальність за друковане слово.. Перш за все назву книги прози нашого земляка-письменника та журналіста. Це – легенди Таврії і Карпат «Від синіх гір – до сивого Дніпра»(1995) і «Шкатулка Гетьмана»(1997), повісті «Жорна»(1996), «Земні боги» (1997), «Родом з пекла»(2001), «Знакомые лица» (2002), збірники повістей « Провінціали»(1998) та «Чорний барон»(1999), романів «Суд совести»(2004), «Степова царівна» (2006), «Неофеодали»(2010), «Тераріум»(2016), енциклопедичний довідник «Знайомтесь: нововоронцовці» (2007) та суттєво доповнений «Знайомтесь: нововоронцовці» (2008), біографічно-літературна книжка «Поле життя 70-річного ювіляра»(2018) – ілюстрована минулих років та сучасності світлинами розповідь про шановану родину Івана Федоровича та Варвари Петрівни Складенків з Нововоронцовки, довідково-краєзнавча енциклопедія «НОВОВОРОНЦОВЩИНА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ»(2019) – обсяг 400 стор.,формат А4, понад 600 статей про людей праці та інших статей, 1400 фотоілюстрацій.

Ірина КОШАРСЬКА:

— Пане Миколо, дозвольте від нашого редакційного колективу та авторського активу і читачів газети «Вісті» щиро привітати вас із нагородженням Почесною грамотою керівника чи не наймолодшої в Херсонській області нашої територіальної громади! Якщо не секрет, поділіться, будь ласка, про вашу теперішню письменницьку та журналістську діяльність, і над яким твором працюєте, як мовиться, «в шухляду»? Не перебільшення, ваші книги цінуються більшістю читачів.

Ось що розповів Микола Михайлович ГУРЕПКО:

— Як колега колезі по перу зізнаюся, як на духу: працюю над четвертою довідково-краєзнавчою енциклопедією. Назву вже придумав, та мені не дуже подобається! Але, якщо пощастить видати, енциклопедія на 200 сторінках великого формату (А4) відкриє нові імена гідних поваги й пошани людей праці, правоохоронців, державних службовців, педагогів, творців золотого колоса, героїчних захисників суверенітету та територіальної цілісності рідної України, студентів та навіть кращих випускників та учнів ПТУ та шкіл. І так далі! Це досить непроста справа, та намічений шлях долає той, хто не тупцює на місці! У письменника та журналіста не може бути повноцінних вихідних та святкових днів. Отже, побажайте мені удачі! Щиро вдячний Вам і колегам по перу, голові Нововоронцовської територіальної громади Володимиру Марчуку, багатьом жителям Нововоронцовки та за її меж за теплі привітання з 30-ю річницею Незалежності України та з високою для мене відзнакою рідної красуні Нововоронцовщини. Хоча я журналіст ІА ВГО «ЖУРНАЛІСТИ ПРОТИ КОРУПЦІЇ» (м.Київ) це зовсім не означає, що пишу тільки критичні матеріали! Категорично це не так! І на сторінках «Вістей» та інших друкованих видань та просторах Світової павутини і на веб-порталі ВГО «Журналісти проти корупції», крім злободенних журналістських розслідувань намагаюся публікувати позитивні матеріали у розділі «Події та Суспільство». Хто не читав, будь ласка, переконайтеся!

Не скаржуся й не виправдовуюся: праця журналістська не цукерки смакувати. Інколи, навіть, від героїв публікацій вислуховую не подяки, хоча й не заслужено! Та від гіркої правди не втечеш! Як на мене, журналіст це — вдумливий і сміливий боєць літературного цеху й ні за яких обставин не може відступати перед любителями урвати з чужого, сучасними реаліями! Чесно кажучи, намагаюся відгукуватися на кожне звернення, але ж, як не прикро, не все виходить зовсім гладко. Нинішнього, приміром, літа мені довелось за редакційним завданням перевіряти скаргу одного з мешканців територіальної громади. На поверхні начебто лежали справедливі нарікання та фактаж. Не відаю на що сподівався автор, але я з тих журналістів, котрі «копають» глибоко і не ідуть на поводу емоцій та непідтверджених фактів, пліток, недомовок, навіть прихованого тиску, та, при тому, особливо наголошую: у особисте життя не втручаюся ні за яких обставин.

Саме це «докопування» до правди мене дуже розчарувало, приголомшило. Хоча публікація вже майже підготовлена до друку. Автор скарги кілька разів розповідав журналісту про власні поневіряння та заподіяну шкоду, та коли останнього разу журналіст попросив надати додаткові докази про написане та мовлене, чомусь не відгукнувся. Хоч зателефонував та запросив на ділову зустріч із…доказами! Адже від голослів’я та емоцій користі буде мало! В короткотривалій телефонній розмові мені відповіли, що «трохи зайняті і зараз не можу». Я ввічливо запропонував передзвонити. Так і не дочекався! І сьогодні міркую: якщо людина дійсно законослухняна, то чому не надала докази та навіть не зателефонувала журналісту, щоби завершити працю над журналістським розслідуванням?! Адже довелось працювати не один тиждень…вхолосту!

Щиро вірю, що заявник сам виправить ситуацію та не шукатиме, як «утопити» трудовий колектив та його керівника. Не перекладатиме проблеми на чужі плечі! Про що це свідчить?! Це лише один із епізодів буденної журналістської праці!…Так що на написання книг залишається не так уже й багато часу…

Наш колега по перу доказав за сумлінну багатолітню працю, що можна принести користь не лише Нововоронцовщині і Херсонщині!...

— Дякую, Миколо Михайловичу, за цікаву розмову!

На фото: відзнака, якої у 30-у річницю незалежності України удостоївся український письменник і журналіст Микола Гурепко.
Фото автора.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter