І не старіють душі в того,
Хто в пісню якось закохавсь…

Українська пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою. З давніх-давен уславилася Україна піснями, які дбайливо, як найдорожча реліквія, передавалися від покоління до покоління. Пісня супроводжує українця від колиски до останніх хвилин життя.

8 березня 1986 року…35 років тому вперше на сцену вийшов ансамбль, який підкорив серця нововоронцовців. Багато глядачів і досі пам’ятають, як гордо і піднесено несли українську пісню учасники колективу. Згадаємо, як це було…

Ініціатором створення колективу української пісні з милозвучною назвою «Нововоронцовські джерела» у 1986 році стала велика шанувальниця української пісні Раїса Козій, для втілення цієї ідеї приєдналися подружжя Лисиців: Григорій Григорович, ветеран Великої Вітчизняної війни та його дружина Марія Романівна. Велику організаторську роботу по створенню колективу провели Тетяна Карась, Надія Вертилецька, Тимофій Кузьоминський, подружжя Івана та Валентини Церпиш, Ганна Саможон, Валентин Белінський, Віктор Черняєв та його сестра Євдокія Ящуренко. Старостою колективу обрали Бориса Сторможова. До першого складу ансамблю ввійшли також Ліна Щербак, Раїса Долженко, Галина Закревська, Катерина Баранова, Леонід Козицький, Надія Козицька, Галина Василенко, Людмила Діденко та Надія Топчій.

Колектив швидко набирав популярності і поповнювався новими учасниками, до колективу приєдналися Федір Доценко, Галина Костенко, Анастасія Білик, Ольга Новохатько, Тетяна Іванченко, Іван Охота, подружжя Іван та Ксенія Шемет, Наталія Якушова. Керівником ансамблю з моменту його створення була відома в селищі своїм чарівним голосом співачка Лідія Полонська, яка вклала всю душу в розвиток колективу. На жаль, 1 жовтня цього року перестало битися сердечко нашого соловейка. Незмінним акомпаніатором став Микола Синьогуб. Відтоді і залунали українські пісні у виконанні колективу на сцені районного Будинку культури, а тихими літніми вечорами у місцевому парку. Уже з перших виступів ансамбль зачарував слухачів своїм співом. Колектив розвернув велику концертну діяльність: учасник районних фестивалів, концертів до пам’ятних та урочистих дат, професійних свят, звітних концертів району.

З нетерпінням чекали зустрічі з українською піснею у виконанні цього колективу хлібороби степової Петропавлівки, Миролюбівки, Трудолюбівки, Хрещенівки. На різдвяні свята лунали пісні для жителів Золотої Балки, Михайлівки, Дудчан, а кошти, зібрані від концертів, були внесені як благодійний внесок на будівництво храмів у селах Михайлівка та Дудчани. Колектив був частим гостем у сусідньому селі Мар`янське Дніпропетровської області.

Всього за роки існування колектив виходив на сцену більше 150 раз. Яскравим був виступ колективу в Красноперекопську у 1991 році, де свято бережуть пам'ять про нашого земляка Героя Радянського Союзу Івана Бережного.

У 2001 році з ряду причин ансамбль припинив своє існування, та в 2006 році за бажанням багатьох учасників колективу його робота відновилася і керівником стала молодий спеціаліст Олеся Петрушенко. Склад колективу змінився, тому, що багато учасників ансамблю відійшли у вічність, та «старожили», незмінні учасники ансамблю Анастасія Білик, Валентина Церпиш, Ольга Новохатько, Галина Костенко та акомпаніатор Микола Синьогуб, які ще були у колективі з моменту заснування колективу, допомагали піднімати роль української пісні. Змінилася і назва. Тепер до складу «Джерел» увійшли сильні голоси Лідії Шангар, Галини Берсеньєвої, Мар’ї Комаровської та Галини Ткачевої.

Ансамбль української пісні «Джерела», після довгої розлуки зі сценою та зі своїми прихильниками, подарував пісню «А мати ходить на курган». Глядачі прийняли їх з великою любов’ю, у багатьох з них були сльози, сльози хвилювання та водночас сльози радості. Після виступу ансамблю прихильники української пісні довго аплодували і людям, які довго не виходили на сцену, це додало ще більшої впевненості. Вони зрозуміли, що їх не забули і їхній спів чекали з нетерпінням. Оксамитові голоси не переставали радувати і зачаровувати не тільки жителів селища, але і гостей, які приїжджали з сусідніх регіонів.

Жодне зі свят не обходилося без їх виступу. Жаданими гостями були вони на дні працівників сільського господарства, під час святкування Дня незалежності України, Дня Перемоги тощо.

У 2011 році, під керівництвом Людмили Ліновської ансамбль народної пісні районного Будинку культури «Джерела» у складі Валентини Церпиш, Лідії Шангар, Галини Ткачевої, Галини Берсеньєвої, Мар’ї Терентьєвої, Раїси Істоміної, Валентини Барановської, Катерини Рикаш, Наталії Рижикової з акомпаніатором Федіром Сербіним отримав звання народний. Колектив ансамблю активний учасник концертів та фестивалів. Зокрема запам’ятався Фестиваль народної творчості на Полтавщині «Сорочинський ярмарок», де заслужено колектив отримав призове ІІ місце.

Ансамбль має цікаві традиції, чудовий на цей час репертуар, гарні костюми. Він відрізняється від інших колективів манерою співу, сюжетністю номерів, майстерним виконанням та різноманітною програмою.

Ось уже майже 20 років жителі селища та району мають змогу насолоджуватися українськими піснями у виконанні колективу «Джерела». У репертуарі колективу більше 100 пісень і з кожним роком їх репертуар поповнюється. Учасники ансамблю люди з різними професіями, різними сподобаннями, та об’єднує їх одне – любов до пісні. Концертна діяльність вокального ансамблю насичена. Вони активні учасники всіх культурно — мистецьких заходів, які проходять на території селища. Ансамбль бажаний гість на районних заходах, тематичних концертах. Виступи ансамблю користуються великою популярністю не тільки в районі, а за його межами. У 2018 року народний ансамбль народної пісні «Джерела» брав участь у конкурсі «Пісенна веселка Херсонщини» у м. Скадовськ. Справжньою окрасою щорічного районного фольклорного свята «Пісня – колиска і душа українського народу», на яке зібралися перлини нашого краю, стали пісні у виконанні учасників народного аматорського колективу «Джерела» Нововоронцовського РБК

Сьогодні учасниками ювілейного колективу є Раїса Істоміна, Галина Ткачова, Світлана Бережна, Світлана Глушко, Людмила Диба, Тамара Саланська, Валентина Загоруля, керівник колективу Олена Смірнова, акомпаніатор Федір Сербін. Молоді голоси учасниць органічно влилися в дружний співочий колектив. На рахунку цього колективу не один виступ на сцені району, області, України, але і за її межами. Ансамбль не зупиняється на досягнутому, а поступово розвивається і досягає творчих злетів.

Галина Берсеньєва, учасниця ансамблю «Джерела» (2006 - 2020 року) написала вірш про свій улюблений колектив:

Гімн пісні

Хто чув, як співають «Джерела»,
Це справжня перлина таланту.
І музика ніжно –весела,
Пісні, наче блиск діаманту.

Вони запальні або ніжні,
Гортають життєві сторінки
Коли на душі і тривожно, і сніжно,
Відчуєте теплі краплинки.

Якщо про кохання співають,
Сорочку і мамині руки,
Мов світ вам новий відкривають,
Зникають тривоги й розлуки.

Як цвіт горобини красиві,
Жадані, як пісня крилата,
В красивих костюмах, чуть сиві
У Воронцовських «Джерелах» дівчата.

Вже 35 років всім радість приносить
Ця музика й спів благородний.
Недаремно ансамбль давно носить
Високе звання це — «Народний».

Цей ювілей, немов коротка мить,
І кожен рік в ній Богом ціниться,
Хай пісня й далі колосом дзвенить,
Ваше життя хай щастям світиться.

Сьогодні ми святкуємо дату
Вже 35-х роковин.
Вітаємо сім’ю завзяту
Бажаєм щиро успіхів нових!

Щоб ваші гарні голоси
Утома не спіткала,
Щоб вашу пісню й наш ансамбль
Вся Україна знала!

Тож нових творчих злетів вам «Джерела»! Нехай повниться наше джерело, струмочками нових пісень та досягнень.

Учасники ансамблю «Джерела» 2006-2020 років.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter