Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України « Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» від 10.07.2019 № 691 та з метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини у 2020 році в Україні стартував експериментальний проєкт під назвою «єМалятко».
Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати послуги в рамках комплексної послуги «єМалятко»:
– державна реєстрація народження та визначення походження дитини;
– реєстрації місця проживання дитини;
– призначення державної допомоги при народженні дитини;
– призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
– реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
– видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
– внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.
Сьогодні таку послугу можна отримати за однією заявою не тільки у закладі охорони здоров’я, де народилась дитина, а також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану та у центрах надання адміністративних послуг, які надають адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та в режимі онлайн на порталі «Дія».
Для реєстрації необхідні такі документи:
– оригінали паспортів батьків;
– оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому будинку) або відомості медичного висновку про народження (надається у пологовому будинку замість форми 103/о) ;
– податкові номери обох батьків — оригінали не потрібні, достатньо мати сканкопії або фото;
– інформація про дату, місто та орган України, де укладено шлюб (якщо батьки перебувають у шлюбі) — оригінал не потрібен, достатньо мати сканкопії або фото.
Залежно від того, які послуги обирають батьки, також може знадобитися інформація про:
– УНЗР одного з батьків для присвоєння УНЗР дитині (за наявності);
– номер банківського рахунку у форматі IBAN для зарахування допомоги на дитину.
У деяких випадках також можуть знадобитися:
– письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині прізвища (якщо батьки мають різні прізвища і заяву подає один із них);
– письмова згода другого з батьків щодо реєстрації народженої дитини з одним із них (якщо батьки зареєстровані за різними адресами і заяву подає один із них).
Упродовж 2021 року Нововоронцовським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Бериславському районі Херсонської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) зареєстровано 82 народжень в рамках проєкту єМалятко з наданням відповідних послуг.
Людмила ЧЕРЕВАТЮК, начальник Нововоронцовського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Бериславському районі Херсонської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса)